Uşak CHP'de kadın kolları seçimi güç savaşına döndü! Uşak CHP'de kadın kolları seçimi güç savaşına döndü!
Uşak CHP’de atamayla belirlenen aday için ilk tepkiler
CHP’de Özkan Yalım’ın aday olması üzerine, aday adayı olan TEMA İl Temsilcisi Prof. Dr. Barış Metin bir mesaj verdi.  
Parti tabanının ve yöneticilerin genel talebinin ön seçim olduğunu belirten Barış Metin, şöyle söyledi: “Parti üyelerimizin de yoğun şekilde talebi ön seçim yapılmasına dairdi. Ancak olmadı maalesef.”
Adayın ön seçimle belirlenmesi için Çağlar Samancı ve Ali Ercan’la yoğun çaba gösterdiklerini söyleyen Metin, şu açılamayı yaptı:
“Kıymetli Cumhuriyet Halk Partililer, değerli dostlarım, parti büyüklerim, çalışma arkadaşlarım, ekip arkadaşlarım, ailem; aday adaylığım sürecinde şahsıma gösterdiğiniz sevgi için, güven için, destekleriniz için çok ama çok teşekkür ederim. Bu süreçte hep beraber çalıştık, çabaladık, bazen de eğlendik ve unutulmaz pek çok hatıra biriktirdik. Sizleri seviyorum.  Bu dönemde yeni dostlar kazandım, partililerimle, hemşehrilerimle daha yakından tanışma, konuşma onları anlama fırsatı buldum. Bütün bu olan biten benim için paha biçilmez bir tecrübe oldu. Bunun kıymetini, anlamını biliyorum.  Kıymetli CHP’li dostlarım; ilk günden itibaren Belediye Başkan adayını parti üyeleri belirlesin, ön seçim olsun istedik. Parti üyelerimizin de yoğun şekilde talebi ön seçim yapılmasına dairdi. Ancak olmadı maalesef.”

“Uşak’ı, CHP’yi ve vatandaşımızı seviyorum”


Siyasete girme amacının kişisel ikbal değil, topluma hizmet olduğunu ifade eden Prof. Dr. Barış Metin, şöyle söyledi: “Uşak’ı, CHP’yi ve hemşehrilerimi seviyorum.  Şehrimizin, insanımızın her türlü sorunu ile ilgilenmeye, çözüm aramaya devam edeceğiz. Her zaman Uşak’ın, Hemşehrilerimin, Cumhuriyet Halk Partisinin emrinde olacağız. Seçimden seçime halkı, partiliyi arayan soranlardan olmayacağız. Bize güvenmeye ve bizi takip etmeye devam edin lütfen.
Bugün yarın için ilk gündür. Öğrenmeye ve kalpleri kazanmaya, üretmeye devam edeceğiz.  Ve son olarak ; Aday adayı olarak saygı çerçevesinde ve demokratik bir yarış içinde olduğumuz Sayın Ali Ercan'a ve Sayın Çağlar Samancı'a teşekkür eder, bugün CHP Uşak Belediye Başkan adaylığına atanan Sayın Özkan Yalım’ı kutlar, başarılar dilerim.”
Editör: Ali ARASLI