SAYFAMIZIN WHATSAPP KANALINI TAKİP EDİN, HABERLERİ ANINDA ALIN

Mart ayında 25 TL olan yarım ekmek tost ve köftenin fiyatı, Mayıs ayından itibaren sürekli zamlanmaya başladı. Yaz sonuna doğru kent genelinde 35 TL’den satılan yarım ekmek tostun fiyatı, 50 ila 60 TL dolaylarına çıktı. Kentteki işletmeler, kıymanın kilosunun 300 TL’yi geçtiğini ve bu nedenle köfte ekmeğe gelen zammın normal olduğunu ifade etti. Tostaki fiyat artışının da büyük oranda kaçardan kaynaklandığını belirten işletmeciler, artan maliyetlerle başa çıkamadıklarını ifade etti.

KAŞARIN KİLOSU 200’Ü GEÇTİ

Tosta konan kaşar peynirin kilosunun 200 liranın üzerine çıktığını belirten bir işletme sahibi, “Sucuğun fiyatı, kıyma fiyatlarıyla paralel gidiyor ve şu anda tavuk bazlı sucuğun fiyatı dahi 200 lira dolaylarında. Dana etinden yapılan sucuğun fiyatı daha da pahalı. Tabi bizim dediğimiz fiyatlar yenilebilir ürünlerin rakamları. Piyasada 100 TL’ye de sucuk var ama çok sağlıksız ve nasıl yapıldığı belli değil. Esas fiyatı artıran malzeme kaşar peyniri. Kaşar peynirinin fiyatı 200 TL’nin üzerinde ve bu rakam da piyasadaki en makul olanı. Diğer giderleri de hesap edince rakam bu seviyeye geliyor. Durmayan bir gıda enflasyonu var ve bu durum, hem bizi hem de vatandaşı zora sokuyor” dedi.

tost

Uşak'ta evi ve arabayı satıp banka faizine koşanlar karda mı? Ünlü ekonomist Selçuk Geçer yanıt verdi! Uşak'ta evi ve arabayı satıp banka faizine koşanlar karda mı? Ünlü ekonomist Selçuk Geçer yanıt verdi!

EN UYGUN YİYECEK TAVUK DÖNER

Uşak ve diğer illerde şu anda yenebilecek en uygun yiyecek, tavuk döner oldu. Mart ayında 20 TL ile 25 TL arasında olan tavuk dönerin fiyatı şu anda 30 ila 40 TL dolaylarında. Okulların açılmasıyla birlikte yiyecek fiyatlarına gelen zamların Ocak ayından itibaren de asgari ücret ve diğer ücretlere yapılacak artışla yükselmesi gerekiyor. 

Editör: Ali ARASLI