Uşak İsmetpaşa Caddesi'nin araç trafiğine açık olan bölümündeki yoğun araç parkı otobüs duraklarına da taşıyor.

Yasağa rağmen, buraya yapılan araç parkları, halk otobüslerini yavaşlatıyor ve burada trafik yoğunluğuna neden oluyor. Gün boyu aracını buraya park edenler de var.

Yusuf Aksu, bir talepte bulundu ve konuyu belediyeye ve ilgili birimlere bildirdi.

Trafiğin sıkıştığını otobüs için işaretlenen mavi boyalı durağın da daimi park yeri olduğunu belirten Yusuf Aksu, çözüm talep etti. Aksu, bu durumun kendisini ve diğer sürücüleri günün her saatinde rahatsız ettiğini ifade etti.

otopark yusuf aksu

OTOBÜS DURAĞI DAİMİ PARK YERİ OLDU

Uşak Valisi Dr. Turan Ergün'ün her gün buradan geçtiğini belirten Yusuf Aksu, şöyle konuştu: "Sağ şerit gün boyu park görevi görüyor. Park yasağı işareti olmasına rağmen buraya gün boyu araç koyanlar var. Hatta o hâle geldi ki otobüs mavi boyalı otobüs durağı dahi daimi park yeri oldu. Vatandaş bu cesareti kimden alıyor ben merak ediyorum. Otobüs yeri dolu olunca adam yolun ortasında yolcu indiriyor. Otobüsçü ne yapsın?". 

Aksu, "1 veya 2 dakikalık duraksamalara alıştık ama bu kadarı da fazla" ifadesini kullandı. 

Uşak'ta bayram boyunca kesinti yapmayan OEDAŞ, bu mahallelerde elektrik kesintisi uygulayacak Uşak'ta bayram boyunca kesinti yapmayan OEDAŞ, bu mahallelerde elektrik kesintisi uygulayacak

Aksu, buradaki birikmenin Şehit Mehmet Bozkuş Köprülü Kavşağına kadar yoğun trafik olarak etki ettiğini vurguladı.

Editör: Ali ARASLI