Uşak’ta aşırı yağış nedeniyle meydana gelen trafik kazasında, pert olan araçtaki 2 kişi yaralı olarak kurtuldu. Edinilen bilgiye göre bugün saat 21:00 sıralarında, otogar köprülü kavşağında, 06 DNE 472 plakalı meyve yüklü TIR, önüne aldığı otomobili Stadyum istikametine doğru sürükledi. Yağmur suları nedeniyle gözden kaybolan otomobil bir süre sonra TIR’ın altında öteki taraftan çıktı ve aracın her tarafı bükülmüş vaziyetteydi. Yaşanan olayda araçta bulunan 2 kişi yaralı olarak kurtuldu. Uşak Özel Öztan Hastanesi’ne sevk edilen yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu ifade edildi. Olay nedeniyle bölgede büyük bir panik yaşanırken, her yağan yağmurda sular altında kalan otogar bölgesi için kesin ve kalıcı bir çözümün ne kadar zaruri olduğu bir kez daha ortaya çıktı.

Uşak'ta silahla ağır yaralanan Mikail Eker, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı Uşak'ta silahla ağır yaralanan Mikail Eker, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı

VATANDAŞ, RÖGAR KAPAKLARINI KENDİSİ AÇTI

Öte yandan Uşak-İzmir yolunun üstü kısmı olan Kemalöz Mahallesi 1. Lale Sokak’ta vatandaş kendi imkanlarıyla rögar kapaklarını kaldırdı ve suyu tahliye etti. Buradaki altyapı uzun yıllardır güçlendirilmedi ve vatandaş büyük bir eziyet çekti. Her yağmurda meydana gelen bu tür vakalara karşı, yeni gelen belediye yönetiminin kalıcı çözüm bulması bekleniyor. İstanbul’da Alibeyköy ve Uşak’ta ise Otogar bölgesi aynı kaderi yıllardır yaşıyor. Çanak şeklinde olduğu için bu sorunun yaşandığını öne süren yetkililer, alternatif tahliye yöntemleriyle sıkıntıyı giderebilir. Fakat bunun için köklü ve radikal bir altyapı hamlesi şartı. 

Editör: Ali ARASLI