Uşak'ta 120 lira olan kıymalı pideyi 70 TL'ye düşürdü! Tanıtım için yapıyorum, malzemeden çalma yok! Uşak'ta 120 lira olan kıymalı pideyi 70 TL'ye düşürdü! Tanıtım için yapıyorum, malzemeden çalma yok!
Ankara, İstanbul ve diğer illerdeki Ramazan pidesi fiyatlarının ardından, Uşak’ta da rakam belli oldu. Uşak’ta 350 gram pide 20 TL’den satılacak. 
Uşak’ta Ramazan pidesinin fiyatı geçen yıla nazaran yüzde 100 zamlanarak, 20 TL oldu. Geçtiğimiz yıl pişmiş 350 gramlık Ramazan pidesi, 10 TL’yken bu yıl artan enflasyonla birlikte 20 TL’ye çıktı. Un, maya, tuz ve suyla hazırlanan pide hamuru çiğ olarak 420 gram geliyor ve piştikten sonra 350 grama düşüyor. Kilo bazında hesaplandığında, Uşak’ta Ramazan pidesinin fiyatı diğer illere göre daha ucuz kalıyor. Ankara ve İstanbul’da kilosu 60 TL olan Ramazan pidesinin 1 kilosu, Uşak şartlarında 57 TL’ye geliyor. Ramazan pidesinin fiyatı Uşak Ticaret ve Sanayi Odası, Uşak Aşçılar ve Lokantacılar Odası, Uşak Fırıncılar Odası ve esnaf birliğiyle ortak alınan kararla belirleniyor. Alınan karar, üst kurulda onaylanarak yürürlüğe konuyor. 

Şeref Parlas: Uşak’ta fiyat daha uygun
Uşak’ta Ramazan pidesinin fiyatının daha uygun olduğunu belirten Aşçılar ve Lokantacılar Odası Başkanı Şeref Parlas, şöyle söyledi:
“İlimizdeki fiyatlar diğer bölgelere nazaran daha ucuz. Büyük şehirlerde 250 gramı 15 TL olan pide, ilimizde 350 gram olarak 20 TL’ye satılıyor. Kilo bazında fiyat daha makul ve bizim pidemiz daha doyurucu. Bu konuda esnafımızın gösterdiği büyük bir özveridir. Yumurtalı ve tahinli gibi pidelerin fiyatları biraz daha yüksek olacak. Tüm vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı bir Ramazan ayı diliyorum. Bu dönemde yardımlaşmayı da sürdürelim ve manevi iklimi en güzel şekilde yaşayalım”. 
 
Editör: Ali ARASLI