Kudret Yörük’ün savunmasında dikkat çeken Özkan Yalım detayı! Kudret Yörük’ün savunmasında dikkat çeken Özkan Yalım detayı!

Uşak'ta İYİ Parti'nin oyunu eritmek için CHP'ye yakın bazı kaynakların yönlendirme anketler yaptığı görülüyor. Benzer şekilde 14 Mayıs'tan önce CHP'nin 2 vekil çıkaracağını iddia edenler olmuştu. Bu seçim aynı film çekiliyor ve bu sefer ilaveten dedikodu şeklinde İYİ Partili Muhammet Gür'ün seçim önü çekileceğine dair söylentiler yayılıyor. İYİ Partili Muhammet Gür, bunun yalan olduğunu ve seçimden çekilmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını açıkladı. 

Uşak’ta seçim önü kaynağı belli olmayan anketlere bir de dedikodular eklendi. Kaynağı belli olmayan anketlerin benzeri, 14 Mayıs seçimleri sürecinde de görüldü. 
14 Mayıs seçimlerinden önce CHP’nin de paylaştığı anketlerde, CHP 2 milletvekili çıkarıyor ve AK Parti de 1 vekil alıyordu. Fakat sandık sonuçları Uşak’ta sonucun hiç de böyle olmadığını ortaya koydu.
Hatta aynı süreçte Sözcü Gazetesi’nden Saygı Öztürk de bu anketleri paylaşmış ve Uşak’tan CHP’nin 2 vekil çıkaracağını yazmıştı. İLGİLİ HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

AYNI FİLMİN DEVAMINI ÇEKTİLER

Uşak’ta 14 Mayıs genel seçimlerindeki anket filminin devamı, bugün yerel seçimlerde çekiliyor. Önceki gün kaynağı ve yönetimi belli olmayan bir anket daha paylaşıldı.
Peki bu anket adıyla paylaşılan sonuçların tezgah olduğunu nasıl anlıyoruz?
Anket sonuçlarının tezgah olduğunu anlamak için oy oranlarındaki afaki farka bakmak yeterli oluyor.
Burada AK Parti’yle CHP arasında 1 puan fark bilerek yazılmış gibi görünüyor. Tıpkı 14 Mayıs’ta olduğu gibi CHP’nin 2 vekil çıkaracağına dair bir algı oluşturulmak isteniyor. 
Anketlerde şirket, anketin hangi örneklem üzerinden yapıldığı ve yöntemleri açıklanmalı. Bunun dışında anketin künyesi mutlaka olmalı. Fakat bu anketler, sonuç odaklı değil daha çok reklam odaklı olduğu için doğru sonuç vermeyebiliyor. 

HEDEF ALINAN AK PARTİ DEĞİL, İYİ PARTİ!

Saadet Partisi’nin isminin diğerleri adı altında yer aldığı ankette hedef alınan parti İYİ Parti olarak görülüyor. İYİ Parti Uşak Belediye Başkan adayı Muhammet Gür, daha önce yaptığı açıklamada muhalefetin kendisinin üzerine bilinçli olarak geldiğini söylemişti. Gür, seçimlerden çekileceğine dair dedikodular ürettiklerini ve bunların doğru olmadığını açıkladı. 

UŞAK’TA SEÇİMİN KADERİNİ KUZEY BELİRLER VE SEÇİM SONUÇLARI AK PARTİ VE İYİ PARTİ’Yİ İŞARET EDİYOR

Geçtiğimiz günlerde bir haber yaptık ve burada YSK’nın kesin sonuçlarına yer verdik. Uşak’ta seçimin kaderini kuzey mahalleleri belirliyor. Kentin kuzeyde AK Parti ve İYİ Parti arasındaki son 2 seçimdir geçen yarış dikkat çekiyor. UŞAK'TA KENTİN KUZEY BÖLGESİNDEKİ YSK SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
Editör: Ali ARASLI