Uşak’taki ciddi bir trafik ve otopark sorunu da kent merkezine park eden TIR’lar. Bugün çöp konteynırının önüne park eden bir TIR, belediye personeline zor anlar yaşattı. Fakat kent merkezine park eden TIR şoförlerinin çok da kabahati yok, çünkü yeterli TIR ve kamyon park alanı bulunmuyor.

4-4

Uşak’taki trafik ve buna bağlı otopark sorunlarından biri de kent merkezine park etmek zorunda kalan TIR’lar. Kent merkezindeki uygun cadde üzerlerine park eden TIR’lar nedeniyle zaman zaman yaşamda aksamalar meydana gelebiliyor. Kent merkezine park eden TIR’lara Kamyoncular Kooperatifi Bünyesinde bir TIR park alanı tahsis edildi ve bu alanın yetersiz geliyor. Bu bağlamda TIR’ların park etmesi için daha önce Uşak Tekstil OSB’nin bulunduğu genişleme alanına yakın bir sahaya (Ürünköy civarına) bir TIR park alanı kurulması planlandı. Fakat bu çalışma yaklaşık 2 yıldır proje aşamasında kaldı ve her hangi bir ilerleme kaydedilemedi.

3-3

UŞAK’TA KENT MERKEZİNE PARK EDEN TIR’LAR

Uşak’ta çözülmesi gereken bir trafik ve otopark sorunu var ve bu sorunun bir parçası da kent merkezine park eden TIR’lar. Bugün sabah saatlerinde üzerinde yük sarılı bir TIR, Kentsel Dönüşüm bölgesi olarak bilinen Yıldırım Beyazıt Caddesi üzerine pak etti. TIR’ın park ettiği noktada Uşak Belediyesi’nin devasa çöp konteynırlarından birinin önü kapandı ve sabah saatlerinde çöp toplayan araç, konteynırı sitenin bulunduğu bahçe kısmına girmek zorunda kaldı. Çöp toplama aracı, tel örgülerin üzerinden çöp konteynırını alıp boşalttı.

2-4

Söz konusu fotoğraf, kentte TIR park sorununu bir kez daha gündeme getirdi. Kent merkezinde TIR’ların nereye park yapamayacağına dair belirlemeyi Uşak Belediyesi yapıyor ve uyarı levhaları asarak yasak ibarelerini yerleştiriyor. Fakat park eden TIR’lara cezai işlemi İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri yapıyor.

Uşak’ta öğrenci ve emekliye çay 1 TL oldu! 2000 TL’ye düğün yapmak artık mümkün! Uşak’ta öğrenci ve emekliye çay 1 TL oldu! 2000 TL’ye düğün yapmak artık mümkün!

UŞAK’TA TIR PARK ALANI SORUNU VAR

Fakat Uşak’ta, TIR park sorunu olduğu ifade ediliyor. Uşak Belediyesi’nden görüştüğümüz bir yetkili, TIR’ların park alanının şu anda yetersiz geldiğini ve Kamyoncular Kooperatifinin bu konuda talepleri olduğunu belirtti. Uşak Tekstil OSB’nin genişleme sahasının bulunduğu bölge olan Ürünköy civarına yeni bir TIR park alanı kurulmasının bir süredir gündemde olduğunu belirten aynı yetkili, “Bu konuda çalışmalar bir süredir devam ediyor fakat nihai bir sonuca ulaşılmış değil. Konu gündemde ve bunun mutlaka yapılması lazım. TIR kullanan esnafın ilimizde park yaptığı alanın yetersiz geldiği, daha önce bize bildirildi. Bu konudaki çalışmaların takipçisiyiz” dedi.

Editör: Ali ARASLI