Uşak Şoförler ve Otomobilciler Odası'nın şehiriçi özel denetimli halk otobüsleri için istediği zam talebini görüşen Uşak Belediye Meclisi, tam yolcu taşıma ücretini 12 ve öğrenci ile indirimli yolcu taşıma ücretini de 9 TL olarak belirledi. Buna göre daha önce 7,5 TL olan tam yolcu 12 TL'ye ve 5 TL olan öğrenci ücreti de 9 TL'ye çıktı. Uşak Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çakın'ın başkanlığında toplanan Uşak Belediye Meclisi, söz konusu kararı ikinci oturumda aldı. 

ŞOFÖR ESNAFI VE BAŞKAN ARASINDA GÖRÜŞME YAPILDI

Belediye Meclisine gelen şoför esnafı, son dönemlerde artan akaryakıt fiyatları nedeniyle evlerine ekmek götürmekte güçlük çektiklerini ve sürekli gelen zamlar nedeniyle makul bir fiyat verilmesini istedi. Uşak Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çakın, şoför esnafının taleplerini oturum arasında dinledi ve daha sonra konu AK Parti grubunda görüşüldü. Toplantının ikinci oturumunda İYİ Parti Grubu Meclis'te bulunmazken, Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan tam yolcu için 12 ve indirimli yolcu için de 9 TL teklifi geldi. Karar oy çokluğuyla onaylanırken, benzer zam geçtiğimiz günlerde Nevşehir'de de yapılmıştı. 

İran Cumhurbaşkanı'nın ölümü ve Orta Doğu'daki gerilim Dolar  TL ve faizi nasıl etkiler? Selçuk Geçer yorumladı İran Cumhurbaşkanı'nın ölümü ve Orta Doğu'daki gerilim Dolar TL ve faizi nasıl etkiler? Selçuk Geçer yorumladı

Editör: Ali ARASLI