MGM verilerine göre Uşak, Denizli, Kütahya, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Bilecik ve Manisa’da şiddetli sağanak yağış bekleniyor. Yağışların bugün saat 13:00’dan sonra başlayacağı ve 23:00’a kadar süreceği bildirildi. Yerel ve kuvvetli olması beklenen yağışların su baskını ve sel gibi durumlara yol açabileceği ifade edildi.

MGM’den yapılan uyarı şöyle:

Uşak'ta silahla ağır yaralanan Mikail Eker, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı Uşak'ta silahla ağır yaralanan Mikail Eker, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı

“Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün batı bölgelerde görülecek gök gürültülü sağanak yağışların, öğle saatlerinden itibaren İzmir ve Aydın'ın iç kesimleri, Manisa, Uşak, Kütahya, Denizli, Bursa, Bilecik, Düzce ve Bolu çevreleri ile Balıkesir'in güneydoğu, Sakarya'nın güney ve Eskişehir'in batı ilçelerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

UŞAKLI VATANDAŞLAR TEDBİRLİ OLSUN

Uşak’ta Hakkı Yağcı Caddesi, İsmetpaşa, Dere Sokak, Besni Caddesi, Otogar bölgesi, Çivril yolu üzeri ve suyun toplandığı diğer alanlarda dikkatli olunmasında yarar var.  Geçtiğimiz günlerde yine sağanak yağış görülmüş ve sağanak yağış sonrasında bazı işyerlerini su basmıştı. Önceki dönem Uşak Belediyesi Yönetimi altyapıya yeterince yatırım yapamamış ve yoğun eleştiriler almıştı.

Editör: Ali ARASLI