Dolu ve yağmur nedeniyle kentte yaşam olumsuz etkilenirken, İsmetpaşa Caddesini yine su bastı. Geçtiğimiz yıl aynı dönemlerde yaşanan selin bir benzeri bugün görülürken, kentte altyapının acilen ele alınması gerektiği bir kez daha ortaya çıktı. Uşak’ta yoğun yağmurlarda, otogar, Hakkı Yağcı Caddesi ve İsmetpaşa Caddesi gibi bölgelerde büyük sıkıntılar oluyor. Kentte yeterli tahliye hattı olmaması ve burada biriken suyun Dokuzsele’ye doğrudan verilmemesi de sel oluşumunda etkili oluyor. Hakkı Yağcı ve İsmetpaşa Caddesi ile Dere Sokak esnafı her yağmur döneminde canlı yayın yaparak durumu gözler önüne seriyor.

Uşak Ürünköy köyü kavşağında yine trafik kazası! 5 yaralı! Uşak Ürünköy köyü kavşağında yine trafik kazası! 5 yaralı!

UŞAK’TA FINDIK BÜYÜKLÜĞÜNDE DOLU YAĞDI

Öte yandan kentte yağmur sırasında fındık büyüklüğünde de dolu yağışı oldu. 31 Mart seçimlerinde MHP’den Uşak Belediye Başkan adayı olan Sezer Ateş de bir video paylaştı. Ateş, şöyle konuştu:

“Bunu her platformda söyledik. Uşak’ın acilen bir altyapıya ihtiyacı var. Uşak’ın en temel sorunu altyapı sorunudur. Bunun acilen çözülmesi gerekiyor. Uşak’ın gereksiz projelere ihtiyacı yoktur”.

Editör: Ali ARASLI