Uşak Belediye Başkanı'nın makam otosu, kazma kürek işlerinde de kullanılıyordu Uşak Belediye Başkanı'nın makam otosu, kazma kürek işlerinde de kullanılıyordu

Uşak OSB’nin bulunduğu bölgeye inşa edilen ve zaman zaman Gediz yol ayrımının bulunduğu kısımda hata yaptığı için orta göbeğe çıkarak kaza yapan sürücüler için bir dizi önlem alındı. Uşak Çevre yolunun biten yüzde 65’lik kısmı için yapılan Uşak Tekstil OSB kavşağı, kısa bir süre önce faaliyete geçti. Kavşak daha öncekine nazaran daha büyük ve Gediz’e dönüş daha keskin bir şekilde inşa edildi. Uşak’tan İzmir istikametine gidenler Gediz yol ayrımında keskinleşen kavşağı fark edemedikleri için orta göbeğe zaman zaman çıkarak kazalar yaptılar.

kavşak2

Son olarak basına yansıyan şehirlerarası bir yolcu otobüsünün orta göbeğe çıkması oldu. Tekstil OSB’nin bulunduğu bölgeye inşa edilen ve akıllı modern kavşak olarak adlandırılan söz konusu donatıda bir dizi önlem alınması, Uşak İl Koordinasyon Kurulu’nda da gündeme geldi.

kavşak-2

UYARICILAR KONULDU VE GEREKİRSE DAHA FAZLASI DA YAPILIR

Konuyla ilgili bilgi veren Karayolları Genel Müdürlüğü 25. Şube Şefliği yetkilileri, kavşağın modern bir donatı olduğunu ve bunun benzerlerinin Avrupa ülkelerindeki kentlerde yoğun bir şekilde bulunduğu belirtti. OSB kavşakta her hangi bir trafik sorununun olmadığını, sıkıntının sürücülerin alışkanlıklarından kaynaklandığını belirten yetkililer, “Normalde bu kavşaklarda kaza olması şaşırtıcı. Çünkü alınacak tüm önlemleri aldık ve burada sürücüyü uyaracak yola tümleşik ses ve titreşim unsurları da eklendi. Kavşağın bulunduğu bölgeye uyarı levhaları konuldu. Konu İl Koordinasyon Kurulu’nda da gündeme geldi ve biz burada ilave çalışmalar da yaparız. Amacımız ilimizde trafiğin sorunsuz akması ve hiçbir can ve mal kaybının olmaması. Tabii zaman zaman çok süratli giden sürücülerin yaptığı kazalar var. Bu bakımdan tekstil OSB kavşakta aldığımız ilave önlemlerle buradaki kazalar çok daha azaldı” dedi.

Editör: Ali ARASLI