Daha önce sık sık gündeme getirdiğimiz ve tüm partilere yönelik ortak bir eleştirimiz olan seçim otobüsleri ve araçları, Uşak’ta dün trafik karmaşasına yol açtı. Kent merkezinde özellikle Atapark’ın etrafındaki dairede ve dar sokaklarda ciddi trafik sorunlarına yol açan seçim araçları, dün Küçük Çarşı’da sıkıntıya yol açtı. Dar sokaktan dönemeyen bir siyasi partinin seçim aracı, arkada uzun araç kuyruklarına neden olurken, kısa süreli tartışmanın yaşandığı öğrenildi. Küçük Çarşı’da gece geç saatlerde oluşan araç kuyrukları nedeniyle, sürücüler kornalara bastı ve bazıları araçlarından inerek tepkilerini gösterdi.

AK PARTİ, CHP, İYİ PARTİ VE MHP FARK ETMEZ HEPSİNE YASAK GELSİN

Seçim araçlarının çevreye verdiği zarardan vatandaş büyük oranda rahatsızlık duyuyor. Bazı siyasiler bu konuda yapılan haberlerle ilgili direk üzerlerine alınarak karşı çıkıyorlar. Fakat Uşak gibi imar planının geç girdiği ve sokakları dar olan bir kentte trafik yükü bu araçları kaldıramıyor. Zaten kendisine zor yeten kentteki yol ağı, özellikle yoğunluğun olduğu saatlerde, seçim araçlarının da devreye girmesiyle tıkanıyor.

SEÇİM ARAÇLARI GÜRÜLTÜ YAPIYOR VE VATANDAŞ TEPKİSİNİ ÇEKİYOR

Bütün siyasi partilerin seçim araçları, yoğun bir gürültünün de kaynağı olarak dikkat çekiyorlar. Gece saatlerinde kentte konvoy yapan ve korna çalan siyasi partiler de var. Seçimlere sayılı günler kala bu tür davranışların artması da bekleniyor.

Okurlarımızdan Cemal Ulu, bu konuda CİMER’e şikayette bulunduğunu ifade etti. Ulu, şu yorumu yaptı:

Yalım'ın meclis üyesi adayı Kudret Yörük: Şovu bırakın, emekliye 1000 lira sözünüzü tutun Yalım'ın meclis üyesi adayı Kudret Yörük: Şovu bırakın, emekliye 1000 lira sözünüzü tutun

“Parti arabalarının sorun olacağını 2 kez CİMER’e yazdım. Uşak Emniyet Müdürlüğü ve şehir gürültü denetlemesinden sorumlu belediye müdürlüğü ikisi de durumu geçiştirip yetkinin seçim kurulunda olduğunu söyledi. Yani propaganda yasağına kadar siyasi partilerin halkı rahatsız etmeye hakkı varmış. Bundan bu sonuç çıkar”. Öte yandan daha önceki haberlerimizde Uşak Valisi Turan Ergün’ün bu konuya el koyması gerektiğini yazmıştık. Fakat hala bu konuda somut bir adım atılmadığı görülüyor. Uşak’ta bugüne kadar tarihin en gürültülü seçimi yaşanıyor. ALİ ARASLI

Editör: Ali ARASLI