Son dönemlerde gençler için en fazla tehlike unsuru olan sentetik uyuşturucularla ilgili Uşak'ta üniversite öğrencilerine önemli uyarılarda bulunuldu. Uşak Üniversitesi'nde verilen konferansta söz konusu uyuşturucu maddelerin zararları üzerinde duruldu.  Burada seminer veren Doç. Dr. Ekinci metamfetaminin, zihni, gençliği ve geleceği tüketeceğine dikkat çekerek bağımlılığının tedavisinde neler yapıldığına dair bilgiler aktardı.Uşak Üniversitesi Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu tarafından “Metamfetamin Bağımlılığını Anlamak” konulu konferans düzenlendi. 

Uşak Alper Günbayram Ortaokulu öğrencileri kör karanlık ve ayazda çile çekiyor! Uşak Alper Günbayram Ortaokulu öğrencileri kör karanlık ve ayazda çile çekiyor!

Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı ve Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu Başkanı Doç. Dr. Okan Ekinci tarafından verilen konferans Mustafa Kemal Paşa Amfisinde gerçekleşti.

Öğrencilerin ve akademisyenlerin dinleyici olarak katıldığı etkinlikte Doç. Dr. Ekinci; madde bağımlılığının ne olduğu ile ilgili bilgi verdi. Metamfetamin kullanımının, bireyin fiziksel ve mental sağlığı ile toplum üzerindeki etkilerini anlatan Doç. Dr. Ekinci metamfetaminin, zihni, gençliği ve geleceği tüketeceğine dikkat çekerek bağımlılığının tedavisinde neler yapıldığına dair bilgiler aktardı.

Konferans, Uşak İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube personeli tarafından bağımlılıkla mücadele konusunda seminer verilmesi ve soruların cevaplanmasının ardından sona erdi.

Editör: TE Bilişim