Bu kış beyaz örtü göreceğiz. Çok uzun süre yerde kalmasa da bir beyaz örtü olacak. Güçlü yağışlar hafta sonu geldi. Bizim beklentimiz bu kış içinde bu sistemlerden 1-2 tanesini yakalamak.

Bünyamin Sürmeli, bu Cuma günü ve önümüzdeki hafta bir çok noktada sağanak yağış olacağını bildirdi. Aydın, Bodrum, Denizli’de güçlü yağışlar olacağını. Her güne 20-25 kilogram sıkı sağanaklar olacağını belirtti.

Yarınki yağışın 25 kilogram/metrekare olacağını belirten Sürmeli, bu rakamın normalde sel yapmaması gerektiğini aktardı.

Sürmeli, Bolu’da sık sık kar yağışı görüleceğini belirtti.

MGM verilerine göre de yağmurlu hava etkili!

Uşak'taki bir maganda, Buray'ın ve mankenlerin olduğu afişi söküp 'hadım ettim' mesajı gönderdi Uşak'taki bir maganda, Buray'ın ve mankenlerin olduğu afişi söküp 'hadım ettim' mesajı gönderdi

Sürmeli’nin veriler ve MGM verileri de bir biriyle örtüşüyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, Uşak’ta yarın yağış var. Perşembe günü mola verecek olan yağış, Cuma günü tekrar olacak ve önümüzdeki hafta süresince yağışlar devam edecek.

Muğla ve Aydın’a sarı ve turuncu kodlu uyarı verildi

Öte yandan MGM tarafından Muğla ve Aydın’a sarı ve turuncu kodlu uyarı verildi. Sağanak yağışların 22 Kasım 2023 Çarşamba günü özellikle kıyı kesimlerinde etkili olacağı ifade edildi. Marmaris için özel bir uyarı yapıldı. Burada 51 ila 100 kg/metrekare yağış düşme ihtimali yüksek. Bu nedenle sel ve diğer tehlikelere karşı uyarılar var.

İzmir’de de yarından itibaren hafta sonu Pazar gününe kadar yağış görülüyor. Sürmeli’nin de verdiği bilgilere göre, yağışlar önümüzdeki hafta boyunca devam edecek.

UŞAK HAVA DURUMU!

Editör: Ali ARASLI