CHP’den Uşak Belediye Başkanı seçilen Özkan Yalım, göreve başladığı günden beri yakasına taktığı mikrofon ve çektiği videolarla gündeme geliyor. Sosyal medyada sık sık video paylaşan Yalım, Uşak Havalimanı önünde de bir paylaşım yaptı. Burada AK Partili Uşak Milletvekili İsmail Güneş’e yüklenen Yalım, kente yapılması sosyal medyanın gündeminde olan ‘stokaj havalimanı’ konusuna değindi. Söz konusu videoyu “Dostunu düşmanını tanı Uşak” başlığıyla paylaşan Yalım, kente stokaj havalimanı yapılmasının doğru olmadığını belirtti. Yalım, şu ifadeleri kullandı: “Biz bu havalimanının açılması için uğraşıyoruz, sen havalimanını açtırmayıp stokaj havalimanı haline getirmeye çalışıyorsun. Yani hacizli, arızalı, bakıma muhtaç kullanılmayan uçakları burada stok yaptırmaya çalışıyorsun. Uşaklı senden İstanbul uçuşlarının tekrar başlatılmasını talep ediyor. Pandemiden bu tarafa kaç defa söz verdin, hala yok.”

Ekran Görüntüsü 2024 06 28 092633

AK PARTİ VE CHP’Lİ VEKİLLER MECLİSTE GÜNDEM YAPTI VE AYNI TALEBİ İLETTİ

Uşak CHP'de yeni İl Kadın Kolları Başkanı seçilecek Uşak CHP'de yeni İl Kadın Kolları Başkanı seçilecek

Yalım’ın video başlığında Uşak’a düşmanlık göndermesi yaptığı İsmail Güneş’in stokaj havalimanı talebi, aynı zamanda CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba tarafından da gündeme getirildi. Haziran 2023 döneminde TBMM’de gündem dışı söz alan CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba, stokaj havalimanının kente kazandırılmasını istemişti. Karaoba, şu açıklamaları yapmıştı:

“Uşak ilimiz 377 bin nüfusuyla üvey evlat olmadığını hissetmek istiyor. Havalimanımız Zafer Havalimanı gölgesinde kalarak uçuşlara kapatılmıştır. Her uçuşlara açılmayacaksa buranın stokaj havalimanı olarak tahsis edilmesini istiyoruz. Hava tugayını Kütahya ve helikopter birliğini Ispartaya kaptıran Uşak, stokaj havalimanını kaptırmak istemiyor. Gereğinin Uşak halkı adına yapılmasını talep ediyorum.”

Editör: Ali ARASLI