Uşak Belediyesi tarafından yaklaşık 2 yıldır yıkımı gündemde olan Uşak Belediye İşhanı sakinleri, 31 Mart 2024’te seçilen CHP’li Özkan Yalım’ı ziyaret etti. Uşak Belediyesi’nin depreme dayanıksız olduğu için yıkım kararı verdiği ve binadaki hak sahiplerine su aboneliklerinin sonlandırılması için bildirimde bulunduğu işhanı daha ileri bir tarihte yıkılacak. Burada ayrıca UDAŞ ve OEDAŞ da elektrik aboneliklerini sonlandıracaktı. Fakat belediyenin yönetiminin değişimiyle birlikte, buradaki esnafa daha ileri bir tarihe kadar tolerans tanındı. Uşak Belediye Başkanı CHP’li Özkan Yalım’la görüşen Belediye İşhanı sakinleri, yıkımla ilgili süreci de görüştü.

BİNA KOMPLE YIKILACAK

Öte yandan binanın komple yıkımı için karar verilmesi bekleniyor. Daha önce beyaz eşya bayisi ve arkasında bulunan düğün salonlarının yıkılmayacağı planlandı. Fakat binadaki hak sahiplerine burada alternatif bir ticaret alanı oluşturulması durumunda, komple yıkım gerçekleşecek. Meydan projesi olarak geçen alanın önümüzdeki belediye meclislerine yetişmesi durumunda, ticari alana çevrilmesi bekleniyor.

Aşağı Karacahisar köyünden Şahin Uğur, trafik kazası nedeniyle yaşamını yitirdi Aşağı Karacahisar köyünden Şahin Uğur, trafik kazası nedeniyle yaşamını yitirdi

Konula ilgili görüştüğümüz, bir hak sahibi, Özkan Yalım’la yaptıkları ziyaret hakkında bilgi verdi. Aynı hak sahibi, şu ifadeleri kullandı: “Biz istemesek dahi burası yıkılacak. Burada bulunan beyaz eşya bayii ve düğün salonu da yıkılacak. Alışveriş merkezi gibi bir çalışma olacağına dair bir düşünce ortaya kondu. Eğer bu olursa inşaat maliyetinin yüzde 50’sini biz karşılayacağız. Tekrar plan ve proje çalışılacağı ifade edildi. 3 ay içinde konuşularak plan ve proje hazırlanacak ve herkesin dükkân yeri belli olacak. Dükkân yeri belli olacak”.

 ALİ ARASLI

Editör: Ali ARASLI