Uşak’ta yılbaşı öncesi sahte ve kaçak alkollü içki operasyonları yapılıyor. Yılbaşı öncesinde Uşak İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 2 operasyon yaptı. Yapılan operasyonlarda, 3 milyon 180 bin adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi.

Uşak'ın göbeğine yapılacak cami projesi yine gündemde! Belediye planı iptal etti, AK Parti'den yanıt geldi! Uşak'ın göbeğine yapılacak cami projesi yine gündemde! Belediye planı iptal etti, AK Parti'den yanıt geldi!

SAHTE RAKI YAKALANDI

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin bir başka operasyonunda da 12 şişe kaçak rakı ele geçirildi. Kaçak rakı ve bandrolsüz makaronlar nedeniyle 2 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 2 kişi hakkında, “5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet” suçundan işlem başlatıldı.

KAÇAR RAKI KÖR EDEBİLİR!

Öte yandan kaçak rakı, başta körlük olmak üzere bir çok rahatsızlığa yol açıyor. Hatta daha önce kaçak rakı içip komaya girerek hayatını kaybedenler de var.

Uşak’taki göz doktorları, kaçak rakının göze zarar verdiğini doğruladı. Uşak Göz Merkezi’ndeki uzman hekimler, kaçak rakıda metil alkol yer aldığını ve bunun zehirli bir madde olduğunu bildirdi. Uzmanlar, şöyle söyledi:

“Kaçak rakı, tüm organ ve dokulara istenmeyen etkileri vardır ve göze toksik etkide bulunarak körlüğe neden olabilir.”
 

HABER MERKEZİ

Editör: Ali ARASLI