Uşak'ta kavurucu sıcaklar görülecek! İşte beklenen hava sıcaklığı Uşak'ta kavurucu sıcaklar görülecek! İşte beklenen hava sıcaklığı

Uşak’ta bugün sabah saatlerinden itibaren görülen sisli hava etkili oldu. Meteoroloji verilerine göre, Uşak’ta bugün yağış da bekleniyor. MGM verilerine göre bugün kentte 4 ila 12 derece aralığında bir sıcaklık olacak. Akşam saat 18:00’a kadar parçalı bulutlu olması beklenen hava, bu saatten sonra yağmura dönecek. Yağmurun gece saat 12’ye kadar yağması bekleniyor. Bunun dışında, 3 Ocak 2024 Çarşamba günü parçalı bulutlu, Perşembe hafif sağanak yağışlı ve Cuma günü de az bulutlu bir hava hakim olacak.

Sis

UŞAK’TA KURAK BİR KIŞ GEÇİYOR

Uşak’ta bu yıl kurak bir kış dönemi geçiyor. Normalde Ocak dönemlerinde Murat dağına kar yağışı olurdu, fakat bu yıl beklenen düzeyde yağış görülmedi. Murat Dağı’nın kentin en önemli su kaynağı olması nedeniyle taşıdığı önem çok büyük. Murat Dağı’na kar yağmaması, Kütahya, Eskişehir, Manisa ve İzmir’e kadar çok geniş bir coğrafyanın su kaynağını olumsuz etkileyecek. Uşak’ta çevrenin talan edilmesi ve verilen zararlar, gelinen noktanın temel nedeni. Kuraklık nedeniyle kentte su kaynakları yetersiz olduğu için Baltalı göletinin suyu da Küçükler Barajına taşınacak.

UŞAK PORT HABER///

Editör: Ali ARASLI