Uşak’ta yük ve yolcu indirme ve bindirme reyonları otopark gibi kullanılıyor. Kentte özellikle dar olan 1 Eylül Caddesi’nde bulunan 4 yük indirme ve bindirme reyonu ihtiyaç duyulduğu anda boş kalmazken, buraya yolcu ve malzeme bırakacak olan sürücüler büyük sıkıntı yaşıyor. Yolun ortasında durmak zorunda kalan sürücüler, arkada uzun kuyruklara yol açarken, başka mağduriyetler de kendiliğinden doğuyor.

Uşaklı vatandaşların kurban konusunda aklına takılan tüm sorulara yanıt verdi Uşaklı vatandaşların kurban konusunda aklına takılan tüm sorulara yanıt verdi

Uşak Otopark Yük Indirme

İhtiyaç anında araçlarını bu alanlarda durduramayan sürücüler, mecburen dolaşmak ve daha uzak yerlere park ederek ayrıca efor sarf etmek zorunda kalıyorlar.

Konuyla ilgili dün Uşak Belediyesi hattına bir şikayette bulunduk fakat sabah saatlerinde yine benzer durumların yaşandığını gördük. Kentteki sadece 1 Eylül Caddesi değil bir çok noktada yük indirme ve bindirme reyonlarının araçlar tarafından işgal edilmesi, dikkat çekiyor. Ayrıca İsmetpaşa Caddesi’nin arka tarafında bulunan Annaç Sokak’ta da benzer durumlar çok daha sık yaşanıyor.

Uşak Otopark Yük Indirme1

UŞAK BELEDİYESİ ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ BU DURUMA GÖZ YUMMAMALI

Öte yandan Uşak Belediyesi’nin söz konusu durumla ilgili bir çözüm üretmesi bekleniyor. Uşak Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün bu duruma göz yummaması ve kalıcı bir çözüm bulması gerekiyor. Bu alanlara kurulacak kamera veya farklı görüntü alma teknikleriyle, yük indirmeyen ve 15 dakikadan fazla park edenlere işlem yapılması sıkıntıyı çözecek gibi duruyor. Bunun dışında düzenli olarak denetimlerin yapılması ve mağduriyetlerin ortadan kaldırılması da bir diğer çözüm yolu.

Editör: Ali ARASLI