Uşak ve Bolu’da mülteci popülizmi; Ankara ve İstanbul’da ise mültecilere destek projeleri! Uşak ve Bolu’da mülteci popülizmi; Ankara ve İstanbul’da ise mültecilere destek projeleri!

Uşak Şehit Abdulkadir Kılavuz Anadolu Lisesi, II. Geleneksel Tarihi Savaşlar Simülasyonu Projesi kapsamındaki etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Okul4-1

Proje okulu olan Şehit Abdulkadir Kılavuz Anadolu Lisesi’nin projesinin amacı, tarih öğrenimini kalıcı hale getirmek ve geçmişe mal olan olayları tekrar günümüz penceresinden ve gençlerin gözünden aktarmak.  Projeyle tarihin gençler tarafından nasıl algılandığı da ortaya çıkacak.

Okul5-1

Proje, aynı zamanda gençlerin topluluk önünde konuşma becerilerini artırmayla birlikte ikna kabiliyeti ve liderlik vasfı gibi özelliklerini de destekliyor.

Okul2-1PROJE KAPSAMINDAKİ ÇALIŞTAYA 7 OKUL KATILACAK

Öte yandan 9 Mart 2024 Cumartesi günü saat 9:00 ile 18:00 arasında çalıştayı andıran etkinlikler yapılacak. Çalıştaya; Şehit Abdulkadir Kılavuz Anadolu Lisesi, Uşak Fen Lisesi, Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi, Orhan Deniz Anadolu Lisesi, TED Akredite Kanyon Koleji, Şafak Öncü Koleji ve Uşak Sınav Koleji öğrencileri katılacak.

Okul2-1

Toplam 220 öğrencinin katılacağı programa Uşak Valisi Turan Ergün ve il protokolü de iştirak edecek. Projeyle ilgili okul yönetiminden verilen bilgiye göre, Uşak’taki öğrenciler dünya tarihini etkileyen savaşları münazara şeklinde anlatacak.

Okul3-1

Ayrıca projede 6 komite bulunuyor ve her komitede 25 ile 30 arasında delege bulunuyor. Tarafsız otoriteler tarafından başkan ve başkan yardımcıları tarafından bir puanlama yapılacak. Puanlama sonunad en iyi ödülü alan delegelere ödül verilecek. Öte yandan Okul Müdürü Ömer Yavaşça, etkinliklere tüm Uşaklı vatandaşları davet etti. 

Okul Afiş

Editör: Ali ARASLI