Uşak’ta ses sanatçısı ve müzisyen Buray’ın kadın mankenlerle çekilen afişleri anlamsız bir gerekçe ile yırtıldı. Buray’ın reklamlarını yırtan kişi, belediyeye attığı mesajda, edebe aykırı bulduğunu bildirdi ve “Hadım ettim” mesajını verdi.

Uşak’ta Sina Pırlanta’nın ses sanatçısı Buray ve beraberindeki mankenlerle çekili olan billboardlarının bir bölümü yırtıldı ve bunun ardından Uşak Belediyesi resmi hesabına “Usule uygun yırttım, hadım ettim” mesajı atıldı. Konuyla ilgili hukuki süreç başlatan Uşak Belediyesi’nin ilgili birimi, kamu malına saldırıyı kurumun sosyal iletişim ağlarında paylaştı. Uşak Belediyesi’nin ilgili biriminden yapılan paylaşımda, şu ifadeler yer aldı

“Belediyemizin Stadyum ışıklar ve Ata Park civarında bulunan billboardlarına “bakanlıkta çalıştığını iddia eden” bir kişi tarafından çirkin bir saldırı yapılmıştır. Uşak Belediyesi olarak olayın takipçisi olduk ve kamu malına zarar veren bu kişiyi ilgili makamlara şikâyet ederek hukuki süreci başlattık.”

Maganda111

Uşak'ta kavurucu sıcaklar görülecek! İşte beklenen hava sıcaklığı Uşak'ta kavurucu sıcaklar görülecek! İşte beklenen hava sıcaklığı

BELEDİYEYE MESAJ ATTI VE “HADIM ETTİM” DEDİ

Söz konusu kişinin Uşak Belediyesi’nin resmi hesabına attığı mesajların da paylaşılması dikkat çekti. Yırtılan afişler belediyenin sosyal hesabına DM yoluyla gönderildi. Altına, şu iletiler yazıldı: “Usulüne uygun yırttım. Hadım ettim. Kazım Karabekir’i mezarında ters döndürmeyin. Adap var edep var”.

BURAY SİNA PIRLANTA’NIN REKLAM YÜZÜ OLDU

Öte yandan ses sanatçısı ve müzisyen Buray, bir süre öne Sina Pırlanta’nın reklam yüzü oldu. Uşak Belediyesi’nin eski hizmet binasında ön cephede bir dükkan tutan Sina Pırlanta, bir süredir kentte faaliyet gösteriyor. Buray’ın ve mankenlerin yer aldığı fotoğrafta her hangi bir müstehcenlik olmaması da dikkat çekti.

Uşak Maganda1

MÜZİSYEN VE SES SANATÇISI BURAY KİMDİR?

Sina Pırlanta’nın reklam yüzü Buray Hoşsöz, Türk Maarif Kolejinin ardından Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde eğitimine devam etti. Müzik bölümünden mezun olan Buray, 2007’de yüksek lisansını Glamorgan Üniversitesinde Müzik Prodüksiyonu ve Ses Mühendisliği üzerine tamamladı. Bir çok ses sanatçısının yanında gitarist olarak çalıştı. Akustik ritimleri ve Buray’ın kendine özgü vokaliyle seslendirdiği "İstersen", radyolar ve dijital platformlarda yerini aldı. Şarkı, Türkiye resmî listesinde 1 numaraya yükselmeyi başardı ve albümün ikinci klibi "Sen Sevda mısın" şarkısına çekildi. Sen sevda mısın şarkısıyla büyük bir başarı elde eden Buray, kimsenin suçu yok şarkısıyla da yükselişini sürdürdü. Uşak’ta afişi alakasız bir şekilde yırtılan Buray, bir süredir Sina Pırlanta’nın reklam yüzü olarak da ekonomik gelir sağlıyor.

Editör: Ali ARASLI