Uşak’ta trafik açısından sıkıntılı bölgelerde biri de Sosyete Pazarının bulunduğu nokta oldu. Celal Bayar Caddesi’nin Ramazan Karahan sokakla kesiştiği kavşakta trafikte bir keşmekeşlik yaşanıyor. Sosyete Pazarı’ndan Uşak Belediye binasına giden ve Kentsel Dönüşüm alanından caddeye bağlanan sürücüler, burada sıkıntılı anlar yaşıyor.

trafik cadde3

Uşak Belediye binasından geliş istikametinde bulunan tümsek sorunu biraz daha çözdü. Fakat karşı istikamette yani Sosyete Pazarı’nın önünde tümseğin bulunmaması burada trafiği hızlandırıyor.

trafik cadde4

Kavurucu sıcaklar önümüzdeki 5 gün boyunca devam edecek Kavurucu sıcaklar önümüzdeki 5 gün boyunca devam edecek

Buraya da bir tümsek konması veya bir kavşak düzenlemesi, buradaki sıkıntıyı çözecek gibi görünüyor. Konuyla ilgili bilgi aldığımız ve daha önce Uşak Belediyesi’nde yetkili olan bir isim, her türlü çözümün mümkün olduğunu kaydetti.

trafik cadde

HALK OTOBÜSLERİ ZORLANIYOR

Talat Koçyiğit camii istikametinden Celal Bayar Caddesine yoğun bir şekilde halk otobüsleri bağlanıyor. Toplu taşıma araçlarının burada bekleme yapması, vatandaş için de zaman kaybı. Halk otobüslerinin bekleme sebebinin başında, Vatan Bilgisayar yönünden gelen süratli araçlar var.

trafik cadde2

CUMARTESİ VE PAZAR SIKINTILI

Öte yandan Celal Bayar Caddesi’ndeki yeni bir  trafik sorunu da Sosyete Pazarı kaynaklı oldu. Sosyete Pazarına vatandaşın beklenenden fazla ilgi göstermesi, yol boyunca yapılan otoparklara yol açtı. Yol boyunca yapılan otoparklar, ulaşımda aksamalara neden oluyor. Çarşamba günleri çekilmez hale gelen cadde trafiği, 2 gün daha problemli hale geldi. Uşak Belediyesi’ne bağlı Ulaşım ve Zabıta Müdürlüklerinin bu konulara el atmasında yarar var.

UŞAK PORT HABER///

Editör: Ali ARASLI