Uşak'ta memurlara sendika değiştirten para için imzalar atıldı Uşak'ta memurlara sendika değiştirten para için imzalar atıldı

Çölyaklı çocuklar, simit, pizza ve diğer ürünleri pişecekleri bir mutfağı olan dernek binası talep ettiler. Uşak Çölyak ve PKU Ele Ele Derneği’nin yardımcı olduğu çocuklar, mutfağı olan sıcak bir bina istiyor. Bu konuda daha önce Uşak Belediyesi yönetimiyle ve kentteki kurumlarla görüşen dernek yönetimi, bir sonuç elde edemedi. Önümüzdeki günlerde yıkılacak olan bina nedeniyle, taşınmak zorunda kalan çölyak hastaları için bir çözüm bulunmadı.
Çölyak hastası çocuklar, şöyle söyledi: “Derneğimizin bulunduğu bina yıkılacakmış ve biz ortada kalacağız. Derneğimizin binasında simit, ekmek ve pizzayı burada yapılınca yiyoruz. Bir simit dahi yiyemiyoruz, çünkü simitte glüten var. Derneğimiz yıkılmak üzere ve mutfağımız olmadığı için bu yiyeceklerden mahrum kalacağız. Diyetimiz kolay değil ve canımızın çektiği her şeyi yiyemiyoruz. Bu konuda yöneticilerimizden anlayış ve destek bekliyoruz”. 
Öte yandan daha önce Dernek Başkanı Ömre Ümran Aydın da benzer çağrıları yapmıştı. Ömre Ümran Aydın, şöyle konuştu: “Dernek binamız olmadığı için en büyük mağduriyeti çocuklar yaşayacak. Benim çocukluğumda böyle bir dernek yoktu ve çölyak hastaları olarak, bizim çocukluğumuz sıkıntılı geçti. Bizim çektiğimiz cefayı, çocuklarımız çekmesin”. 
BİNANIN YIKILACAK KISMINDAN YOĞUN KAROT ALINMIŞ VE OLDUĞU GİBİ BIRAKILMIŞTI!
Uşak Belediyesi’nin bir süre önce yıkımı için işlemleri başlattığı Uşak Belediye İşhanı’na çürük raporu verildi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün karot analizi yaptırdığı özel şirket, binanın sadece yarısından numune aldı. Karot alımı nedeniyle tüm kolonlar delik deşik edildi. İnşaat Mühendisleri Odası, alınan karot örnekleri nedeniyle de binanın hasar görebileceğini bildirmişti. Karot alan firma, delik deşik ettiği kolonları, o dönemde rapor çıkmamasına rağmen, olduğu gibi bırakmıştı. Bu konuda yaptığımız haberin ardından göstermelik, kolonların içine dolgu malzemesi konmuştu.

Editör: Ali ARASLI