Uşak'ta Stadyum kavşakta ters yöne giren sürücü kazaya yol açtı Uşak'ta Stadyum kavşakta ters yöne giren sürücü kazaya yol açtı

Uşak OSB’nin bulunduğu bölgedeki ve Gediz yol ayrımını sağlayan devasa kavşakla ilgili daha önce defalarca haber metni ve analiz yazısı kaleme aldık.

Önceki hafta bir araç hızını alamayarak önündeki başka bir otomobile çarptı ve burada yine kaza oldu. Daha önce de defalarca ortadaki göbeğe çıkan otomobillerin olduğuna dair, Uşak OSB’de faaliyet gösteren ve çalışanlardan sayısız telefonlar aldık ve yaptığımız her sohbette, “Bu kavşağı dile getirin” gibi ifadeler ortaya kondu.

Geçtiğimiz gün, şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan bir otobüs de Uşak’tan İzmir’e giderken Gediz yol ayrımındaki eğim nedeniyle orta göbeğin üzerine çıktı.

Bu kazada ölen ve yaralanan olmadı, fakat bundan sonraki kazalarda hep böyle olacak diye bir kaide yok.

Olası can ve mal kayıplarından bu kavşağı yapanlar kadar, bunu görmezden gelenler de sorumludur. Belki yasal olarak her hangi bir yargı mekanizmasıyla karşı karşıya kalmayabilirler fakat ilahi adalet noktasında bunun hesabını vereceklerdir.

ÖZKAN YALIM DOĞRU SÖYLÜYOR AMA!

Özkan Yalım’ı daha önceki yazılarımda siyaseten hiç doğru bir isim olarak bulmadığımı ifade etmiştim ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun aynı ismi aday yapmaması gerektiğini yazmıştım.

Bu düşüncelerimi hala savunuyorum ve bu konuya sadece Özkan Yalım’ın yaklaşmasının da bazı sakıncaları olduğunu düşünüyorum.

Şöyle bir durum oluşuyor; sanki bu konu muhalefet ve iktidar arasında bir kavgaya dönüşüyor gibi bir algı ortaya çıkıyor.

İktidar çevre yolu yaptık diye siyaset yapıyor, muhalefet de buradaki eksikler üzerinden siyasi bir şov peşinde koşuyor.

UŞAK OSB YÖNETİMİ NEREDE?

Gelin görün ki; bu kavşak Uşak Organize Sanayi Bölgesi’nin tam önüne yapıldı ve bugüne kadar bu taraftan hiçbir ses çıkmaması da ayrıca dikkat çekiyor.

Bu sorunun çözümüne siyasetçilerden çok işadamları ve burada çalışanlar da eğilmeli ve yanlışın düzeltilmesini istemeli.

Seçim önü, sırf yolu açmış olmak için hızlı bir şekilde yapılan bu kavşakta bir an önce çözüm ortaya konmalı. Burası ya eski haline getirilmeli, ya da projede olduğu gibi bir köprülü kavşak inşa edilmeli.

Buna sessiz kalanlar, kafasını kuma gömenler ve ‘-aman bana ne’ diyenlerin hepsi vebal altında kalacaktır.

ALİ ARASLI/// 

Editör: Ali ARASLI