Uşak'ta çatı uçabilir, ağaç devrilebilir! Şiddetli rüzgar uyarısı Uşak'ta çatı uçabilir, ağaç devrilebilir! Şiddetli rüzgar uyarısı
Uşak Belediyesi’nin Kalfa Korusuna inşa ettiği Çocuk Kent, bugün ilk kez kapılarını açtı. Çocuk kentte şehit ve gazi çocuklarıyla birlikte fidan dikimi yapıldı ve burada faaliyet gösterecek tesisler hakkında bilgi verildi. Uşak Belediyesi, 2018’de, Kalfa Korusunda yaklaşık 120 bin metrekarelik alan üzerine, bir proje geliştirdi. Çocuk oyun alanlarının yer aldığı proje kapsamında yaklaşık 15 bin metrekarelik dev bir gölet oluşturulması planlandı. 2019’da göreve gelen belediye yönetimi de projeyi revize ederek, ‘Çocuk Kent’ olarak adlandırdı.
Park1
BELEDİYE YÖNETİMİ, PROJE İÇİN 2 KEZ İHALE YAPTI
Projenin ihalesi 2 kez gerçekleşirken, yaklaşık 50 milyon TL’lik bir yatırım olması nedeniyle yüklenici firmalar ilk ihaleye katılmadı. İkinci ihalede nihai sonuca ulaşan Uşak Belediyesi yönetimi, projenin temelini de önceki Gençlik ve Spor Bakanı’nın katılımıyla yaptı. 28 Kasım 2022’de dönemin Bakanı Mehmet Kasapoğlu tarafından temeli atılan proje büyük oranda tamamlandı. Çocuk Kent’te; oyun alanları, macera parkları, sosyal tesisler ve bilim merkeziyle 40’a yakın aktivitenin yapımına olanak sağlandı. Zipline, macera parkı, oyun parkları, seyir kulesi, yürüyüş yolu, yapay gölet ve üzerine kurulan köprüler dikkat çekti. Parkın şu günlerde peyzajının tamamlanacağı ve halkın hizmetine açılacağı bildirildi.
Park3
UŞAK BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇAKIN, ŞEHİT YAKINLARIYLA FİDAN DİKTİ
Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ve AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, şehit ve gazi yakınlarıyla birlikte parka fidan diktiler. Başkan Mehmet Çakın, Çocuk Kent’in kentte yeni bir cazibe alanı olacağını ve burada vatandaşın keyifli zaman geçireceğini ifade etti. Başkan Çakın, önümüzdeki dönem için söz verdikleri projeleri de hayata geçireceklerini kaydetti. 
Programda 2019 ve 2024 döneminde aralıksız Başkan Yardımcılığı yapan Zeynep Ceylaner, Gökhan Yalçın ve Hikmet Kahraman da birer fidan diktiler.
Zeynep Hikmet2Zeynep Hikmet
Editör: Ali ARASLI