Adil Özdemir: Sendikal mücadelelerimiz gençlerimizle güçlenecek Adil Özdemir: Sendikal mücadelelerimiz gençlerimizle güçlenecek

Uşak'ta geçtiğimiz günlerde, belediye yönetimi tarafından bulundukları binadan atılan ve yerlerine ADD Uşak Şubesi'nin gireceği İmam Hatip Mezunları, yarın bir basın açıklaması yapacak. Konuyla ilgili ÖNDER tarafından bir basın daveti kentteki yerel medya mensuplarına ulaştırıldı. 

Basın davetinde, belediye yetkililerinin mahremiyet hakkını ihlal ettiği ve haneye tecavüz edildiği bildirildi. Yapılan davette şu ifadeler yer aldı:

"Yerel seçimlerden iki hafta sonra, 14 Nisan 2024 Pazar günü gerçekleşen olayda belediye yetkilileri dernek binasına girerek özel alana, mahremiyete ve haneye tecavüz suçunu işlemiştir. Aslında bunu yaparak burada eğitim gören, sosyal ve kültürel faaliyetlere katılan gençlerin hakkını gasp etmiştir. Protokol ile 10 yıllığına ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’ne tahsis edilen binada aktif olarak gençlere yönelik projeler, seminerler, kurslar eğitimler yapılmaktadır. Burada gerçekleştirilen tüm bölge halkının ve gençlerin gelişimine destek veren sosyal ve kültürel faaliyetler, Uşak halkı ve gençlerimizin hizmetindedir. İmam hatip mezunları ve mensupları hiçbir ayrım göstermeksizin bu binanın kapısını tüm gençlerimize açık tutarak herkese hizmet vermektedir."

"Belediyecilik parti ve seçmen gözetmeksizin tüm şehir halkına yapılan bir kamu hizmetidir" denilen açıklama şöyle devam etti:

"Uşak belediyesi bu hareketiyle; imam hatipte okuyan, mezunu ve mensubu olan, diğer okullarda okuyup burada eğitim gören Uşaklı öğrencilerin ve gençlerimizin eğitim hakkını elinden alınmıştır. Bu bina ve yapıda yıllardır yapılan başarılı öğrencilere yurt ve burs desteği, sosyal sorumluluk faaliyetleri, kamplar, dersler, kurslar, sohbetler, sanat atölyeleri, buluşmalar, konferanslar, geziler, turnuvalar görmezden gelinmiştir ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Abdullah Ceylan, Yönetim Kurulu üyeleri, UŞİMDER Başkanı Ahmet Damburacı, yerel yöneticiler, okul müdürleri, öğretmenler ve velilerimizin katılımıyla gençlerimiz; 23 Nisan 2024 Salı günü bir basın açıklaması yaparak bu hukuksuz tavır karşısında olduğumuzu deklare edecek. Konuyla ilgili hukuk nezdindeki girişimlerimiz de devam etmektedir."

Editör: Ali ARASLI