Uşak'ta bedava yaşlı bakım eğitimi ve sertifikası için tekrar kurs açıldı Uşak'ta bedava yaşlı bakım eğitimi ve sertifikası için tekrar kurs açıldı
Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi, son dönemlerde hastalara yeterince hizmet verememesi ve vatandaşın başka kentlere gitmesiyle gündeme geliyor. Randevu sorunlarıyla sık sık medyanın diline düşen Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden bugün iyi bir haber var. Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden verilen bilgiye göre; PET/BT pozitron emisyon tomografisi ünitesi hizmete girdi.
Bir süre önce hayırsever Hasan Erkal tarafından bağışlanan ve kanserin tanı ve tedavisinde önemli bir görev üstlenen cihaz sayesinde, Uşak’taki kanser hastaları ve kanser teşhisi konacak vatandaşlar, İzmir, Afyon veya Ankara’ya gitmek zorunda kalmayacaklar.

Uşak’taki kanser hastaları sıkıntılı günler yaşıyor!

Uşak’ta da Türkiye genelinde olduğu gibi kanser vakaları her geçen gün artıyor. Kanser hastalarının genel şikayetleri, uzman ve cihaz yetersizliği şeklinde oluyor. Girişimsel radyoloji alanındaki yetersizlikler geçtiğimiz günlerde, Uşak Tıp Fakültesi’nin kurucusu Prof. Dr. Ömer Karahan tarafından dile getirilmişti. Benzer şekilde basın emekçisi bir arkadaşımızın babası da bu eksiklik nedeniyle ömrünün son günlerini Uşak ve Kütahya arasında mekik dokuyarak geçirmişti. Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne alınan yeni cihazlar sorunların çözümüne yarar sağlayabilir. Fakat kentteki kanser hastalarının tedavi süreçlerinde daha rahat etmesi için diğer problemlerin de ivedilikle çözülmesi gerekiyor. Uşak gibi İzmir ve Ankara arasındaki önemli bir noktada olan kente, bu tür şikayetler hiç yakışmıyor.
Editör: Ali ARASLI