Uşak’ta dün Mehmetçik İlköğretim Okulu velileri, bir eylem yaptı ve çocuklarını okula göndermeyeceklerini belirtti. Veliler, istemedikleri bir işlemden dolayı böyle bir yolu seçtiklerini açıkladı. Veliler adına açıklama yapan Hasan Arıkan, ilginç bir iddiayı paylaştı.

Hasan Arıkan, “İddiaya göre bu durumun çözümünün sınıf şubesi en az olan sınıfa alınmış. Bu karar uyulmaması aşamasında, Uşak İl Milli Temel Eğitim Şube Müdürü’nün etkisi olduğunu duyduk. Burada çözülmeyen konu, bizim sınıfımızdaki en kalabalık sınıfta çözülmek isteniyor” dedi.

Velilerin ismini vermediği şube müdürü H.A.’nın istifası da istendi. Burada dün oturma eylemi yapan veliler, yüksek sesle istifa talep etti.

Uşak'ta öğrenci ve velilerin LGS heyecanı Uşak'ta öğrenci ve velilerin LGS heyecanı

MEHMETÇİK33

Öte yandan velilerin istifasını istediği müdüre ulaştı. H.A. isimli müdüre konuyla ilgili cevap verip vermeyeceğini sorduk.

16 Ekim 2023 günü, saat 17:19’da telefonla ulaştığımız H.A. her hangi bir açıklama yapmak istemediğini belirtti. H.A.’ya cevap hakkını ne zaman kullanmak isterse, müsait olduğumuzu ifade ettik.

Uşak Mehmetçik İlköğretim Okulu velileri, sorunlarının çözümünü istedi. Dün H.A.’nın istifası istendiği sırada, kuruma gelen İl Emniyet Müdürü Ali Kolcu, velileri sakinleştirdi. Daha sonra göreve bir süre önce başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, velilerle konuştu. Veliler, ilgili müdürden duydukları şikayeti de İl Milli Eğitim Müdürüne bildirdiklerini kaydetti.

ALİ ARASLI

Editör: Ali ARASLI