Uşak’ta eski Şelale Restoranın olduğu yere inşa edilen ve kentin ilk termal otelinin dış cephe çalışması büyük oranda tamamlandı. Kentte uzun yıllar, Şelale Restoran olarak hizmet veren Ilıcak Subaşı’ndaki 12 bin metrekarelik alana Sheraton Otel inşa ediliyor.

Sheraton (2)

Termal suyla hizmet verecek olan Sheraton Otelin bulunduğu alan, Şubat 2022’de Polat ve Çekçek aileleri tarafından alındı. PolSar Tekstil isimi firma, burada dünya genelinde faaliyet gösteren lüks otel zinciri Sheraton ile anlaştı. 11 Kasım 2022’de temeli atılan ve o dönemin şartlarında 500 milyon TL’ye mal olacak olan oteldeki çalışmalar devam etti. Geçtiğimiz yaz aylarında kaba inşaatı tamamlanan otelin dış cephe dizaynı da tamamlandı. Cam dış cephe, kentin Kemalöz ve Dikilitaş Mahallelerinden rahatlıkla görünür hale geldi. Türkiye ve diğer ülkelerde genellikle dış cephesi cam olan Sheraton Otel, Uşak’ta da benzer yapıyla hizmet verecek. 179 odalı ve 410 yataklı olan otelin faaliyete geçmesiyle birlikte kentteki otel kapasitesi şu andakine göre yüzde 20 artacak. Hali hazırda kentteki otellerde yaklaşık 2000 oda bulunuyor.

Sheraton (1)

YENİ ÇEVRE YOLUNUN KENARINDA TERMAL OTELLER İNŞA EDİLEBİLİR

Otelin termal su kaynaklarıyla beslenmesi için Uşak Belediyesi geçtiğimiz günlerde bir ihale yaptı. Karaağaç bölgesinde kazılan termal su kuyusundan elde edilen suyun yarısının otele verilmesi için ihale yapıldı. Otel kullandığı su için belediyeye belli bir bedel ödeyecek. Otelin yeni çevre yolunun kenarına termal otellerin yapımı için örnek oluşturması da bekleniyor. Tur şirketlerinin Uşak’a daha çok yerli ve yabancı turist çekmesi için bu çalışmaların pozitif sonuç doğuracağı düşüncesi hakim. 

Marmarabirlik 5 litre zeytinyağı ve Olin ayçiçeği yağı indirime girdi Marmarabirlik 5 litre zeytinyağı ve Olin ayçiçeği yağı indirime girdi

Sheraton (4)

Editör: Ali ARASLI