Bebek Bakıcısı Hizmetleri Bebek Bakıcısı Hizmetleri

Türk Sağlık Sen Uşak Şube Başkanı Mehmet Özkuk, Kabinede yerini koruyan bakanlardan biri olan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’dan bu dönem için beklentilerini sıraladı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Özkuk, Dr. Fahrettin Koca’nın ikinci döneminde çalışanların sorunlarına kalıcı çözümler üretmesini istedi.

Özkuk, Bu çerçevede ücret dengesizliklerinin giderilmesini ve günümüz şartlarının gerisinde kalan tüm ödemeler arttırılmasını talep etti. Özkuk, şöyle konuştu: “Ücret politikasında tek kalem maaş sistemine geçilmelidir. Tüm hastanelerde 24 saat kesintisiz kreş hizmeti  verilmelidir. Sağlıkta atamalarda liyakat tesis edilmeli, orta ve alt düzey yöneticiler objektif bir sınavla atanmalıdır. Sağlıkta şiddeti önlemek için tüm sağlık kurum ve kuruluşları sıfır toleranslı alan ilan edilmelidir. Yeni atanan veya deprem nedeniyle yer değişikliği yapan personelin  barınma sorunu çözülmelidir” dedi.

Özkuk şöyle devam etti: “Sağlık meslek mensuplarının sorumluluk ile yetkileri meslek kanunlarıyla belirlenmeli, tereddütler giderilmeli ve keyfi uygulamalar sonlandırılmalıdır. Planlı bir istihdam politikası ile atama bekleyen  gençlerimizin talepleri karşılanmalıdır. Sağlık camiasının itibarının yeniden tesis edilmesi için gerekli adımlar atılmalıdır. Tüm bunlar yapılırken mutlaka sosyal taraflarla iş birliği içerisinde hareket edilmeli, çalışanların istekleri dikkate alınmalıdır”.

Editör: Ali ARASLI