Artan enflasyon nedeniyle Uşak’taki şirketlerin enflasyon muhasebesi yapması gerekiyor. Şirketler için hayati öneme sahip enflasyon muhasebesi için Uşak Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir toplantı yapılacak. UTSO binasındaki konferans salonundaki toplantıda, Bağımsız Denetçi Halil Sağlım ve Vergi Uzmanı Murat Demir, birer sunum yapacaklar. 15 Şubat 2024 Perşembe saat 14:30 ve 17:00 arasında, enflasyon muhasebesi bilgilendirme toplantısı yapılacak.

Seminere katılmak ücretsiz ve burada verilecek ilgiler işletmeler için hayati önem taşıyor. Enflasyon düzenlemesi yapmayan şirketler batma noktasına kadar gidebiliyor. Bu nedenle yarınki seminerin önemi çok büyük.

Enflasyon düzenlemesi nedir?

Emekli maaşına yapılacak zamla ilgili önemli gelişme! Emekli maaşına yapılacak zamla ilgili önemli gelişme!

Enflasyon düzenlemesi, özellikle yüksek enflasyon ortamında daha büyük önem taşıyor. Yüksek enflasyonda işletmelerin maliyetleri normal zamana göre daha fazla artıyor. Enflasyon düzenlemesi yapılmadığında işletmenin karlılığında yanıltıcı bir durum ortaya çıkıyor. Enflasyon düzenlemesi olmadan hareket eden şirketlerin karlıkları yanıltıcı oluyor. Enflasyon düzenlemesi bu tür yanıltıcı etkilere karşı şirketleri koruyor.  

Kaynak: HABER MERKEZİ