Uşak'tan Bodrum'a tatil için gidecekler hangi yolu izleyecekler? Uşak Bodrum arası kaç km? Uşak'tan hafta sonu tatili için Bodrum'a gitmek isteyenler, 5 saat gibi bir yol yapmak zorundalar. Uşak ve Bodrum arası yaklaşık 338 kilometre tutuyor. Peki Uşak'tan Bodrum'a hangi yol üzerinden gidilirse daha mantıklı ve kısa olur?

UŞAK'TAN ULUBEY, ULUBEY'DEN DE DENİZLİ GÜNEY YÖNÜ

Öncelikle Uşak'tan kendi aracıyla yola çıkanlar, Bölme ve buradan da Ulubey'e gidecekler. Ulubey üzerinden Eşme yol ayrımına dönerek, bu istikametten Denizli-Güney yönüne sapacaklar. Aksaz'ı geçerek akabinde Eşme Güllü'yü geçecekler. Yolculuk esnasında Denizli-Güney'e gelmeden rampa iniliyor ve aynı rampa yol tekrar çıkılıyor. Bu yönüyle yolda çok az bir zorluk olsa da daha sonra benzer durum pek yaşanmıyor. 

DENİZLİ GÜNEY'DEN NAZİLLİ'YE DEVAM EDECEKSİNİZ

Daha sonra Güney üzerinden Buldan ve Buharkent gibi yerleşim alanları geçiliyor ve Aydın Nazilli'ye ulaşılıyor. Aydın Nazilli'nin ardından Bozdoğan yolu takip edilerek, Muğla'ya gidiliyor. Muğla'dan sonra Bozdoğan-Yatağan yolu üzerinden Yatağan'a ve sonrasında Milas'a ulaşılıyor. Milas üzerinden D330 karayoluyla Bodrum'a ulaşıyorsunuz. 

Uşak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binasına girerken kimliklerin alıkonması dikkat çekti Uşak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binasına girerken kimliklerin alıkonması dikkat çekti

5 sa. 3 dk. (337,8 km) 

Editör: Ali ARASLI