Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, deprem nedeniyle kentten en büyük beklentinin battaniye sevkiyatı olduğunu ve 163 bin 767 battaniyenin bölgeye gönderildiğini ve bugün yola çıkacak 10 TIR battaniyeyle birlikte bu rakamın yaklaşık 213 bini bulacağını ifade etti. 

Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, Uşak OSB’nin idari binasının önünden bölgeye gönderilmek üzere hazırlanan 10 TIR’lık yardım malzemelerinin gönderimi sırasında bir açıklama yaptı. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak TSO Başkanı Selim Kandemir ve Uşak OSB yöneticileriyle birlikte açıklama yapan Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, “Uşak’tan 47 araçla 247 personel, dün itibariyle 16 ve bugün 20 iş makinemiz bölgeye gitti. Bunun dışında mevsim kış ve barınma ve sıcaklık çok önemli. Uşak’tan en büyük battaniye ve dün battaniye üreticilerimizle bir araya geldik. OSB’de ve Ticaret Odasındaki tüm üreticilerle buluştuk. Arkadaşlar bütün üretimini deprem bölgesine gitmek üzere yapıyorlar. Ticari amaçlı battaniye satışı yok. Deprem bölgesi içni battaniye üretiliyor. Şu anda 40 tırla 163 bin 767 battaniye Uşak’tan yola çıktı. Burada da 10 Tır var ve onlarda da yaklaşık 50 bine yakın battaniye var” dedi.

KAN BAĞIŞINI ŞİMDİLİK DURDURDUK

Kızılay Kan Merkezinin topladığı kanlar hakkında konuşan Vali Dr. Turan Ergün, “Kan bağışına yoğun bir ilgi oldu ve 398 ünite kan alındı. Malum kanın alınmasının yanı sıra korunması da önemli. Kanın muhafaza edilmesi için kan alımını durdurduk” dedi.

Uşak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binasına girerken kimliklerin alıkonması dikkat çekti Uşak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binasına girerken kimliklerin alıkonması dikkat çekti

UŞAK VALİLİĞİ’NİN YARDIM HESABINA 4 MİLYONUN ÜZERİNDEN YARDIM YAPILDI

Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, deprem bölgesi için Valilik hesabında toplanan parayla ilgili olarak da şu bilgileri verdi: “Nakit acil yardım hesabına 4 milyon 319 bin TL nakdi yardım oldu. Yardım eden herkese teşekkür ediyorum.”

Editör: TE Bilişim