Uşak’tan İzmir ve Konya’ya tren biletleri geçtiğimiz günlerde zamlandı. Yeni zamlı tarifeye göre fiyatlar, otobüs biletlerine göre yüzde 51 ila yüzde 70 oranında daha uyguna geliyor. Çocuk, 65 yaş üstü, TSK ve basın mensuplarına da özel indirimler var. Uşak’tan İzmir ve Konya’ya seyahatlerde tren yolculuğu daha uygun fiyata geliyor. İzmir Uşak arası yaklaşık 6 saat ve Konya- Uşak arası da yaklaşık 7 saat sürüyor.

Uşak-İzmir ve Uşak-Konya arası bilet fiyatları şöyle:

Uşak'ta konut sektörü tıkandı! Mayıs'ta kaç konut satışı yapıldı? Uşak'ta konut sektörü tıkandı! Mayıs'ta kaç konut satışı yapıldı?

UŞAK’TAN İZMİR’E OTOBÜS GÖRE YÜZDE 51 DAHA UCUZ

Uşak-İzmir arası faaliyet gösteren TCDD’ye ait tren, 250 TL’lik otobüs bilet fiyatına göre daha uygun. Tren bileti fiyatı bu hatta, otobüse göre yüzde 51 daha ucuza geliyor. Uşak-İzmir arasında pulman yani koltuklu ve kompartman şeklinde seçenekler var. Bunun yanı sıra öğrenci, 65 yaş üstü, TSK ve basın mensubu ve öğretmenlere de indirimler var. Uşak ve İzmir arasında tren seferlerinde, 2024 yılı bilet fiyatları şöyle:

Uşak – İzmir tam yolcu bileti 165 TL

Uşak – İzmir TSK ve basın mensubu, öğretmen, öğrenci ve genç bileti 145 TL

Uşak – İzmir arası 7-12 yaş çocuk ve 65 yaş üstüne 85 TL

Uşak-İzmir TCDD personeli 135 TL

Uşak-Konya arası yüzde 70 daha ucuz

Geçtiğimiz yılda da Uşak-Konya arasında ulaşım, otobüse göre yüzde 70 daha ucuzdu. Bu yıl da benzer durum geçerli. Uşak’tan Konya’ya gidiş ve geliş otobüsle 400 TL’ye geliyor. Trenle ulaşım ise tam yolcu için 235 TL. Öğrenci, 65 yaş üstü, TSK ve basın mensubu gibi indirimler bu hat için de geçerli. Uşak-Konya arası tren bileti fiyatları şöyle:

Uşak – Konya tam yolcu bileti 235 TL

Uşak-Konya TSK ve basın mensubu, öğretmen, öğrenci ve genç bileti 200 TL

Uşak – Konya 7-12 yaş çocuk ve 65 yaş üstüne 120 TL

Uşak - Konya TCDD personeli 190 TL

Evcil hayvan ücretsiz

Editör: Ali ARASLI