İzmir-Konya arasında karşılıklı tren seferleri devam ediyor. İzmir’den Konya’ya ve Konya’dan da İzmir’e giderken Uşak’tan da geçiyor. Günde 3 sefer Uşak’tan İzmir’e ve Uşak’tan Konya istikametine gidiş ve gelişler sağlanıyor.Uşak’tan İzmir’e veya Konya’ya gidiş ise otobüs fiyatlarına göre çok çok uygun.

Uşak’tan İzmir ve Konya’ya giden öğrenciler için ucuz ve alternatif bir ulaşım aracı olarak tren ön plana çıkıyor. Trenle giden öğrenciler ve tam yolcular yüzde 70’e varan indirimlerden yararlanıyor. Uşak’tan İzmir ve Uşak’tan Konya’ya giderken, ara duraklara da gidilebiliyor.
TREN1
İşte Uşak-İzmir ve Uşak-Konya arasında indirimli ulaşım
İzmir ve Uşak arasında otobüs seferleri yoğun bir şekilde yapılıyor. Uşak’tan yerel ve Türkiye genelinde faaliyet gösteren firmalar, 1 kişilik koltuk ücreti olarak 250 TL bilet parası alıyor. Uşak ve İzmir arası yolculuk yapanların büyük bölümü, Ege ve Dokuz Eylül ve İzmir’deki diğer üniversitelerde eğitim gören öğrenciler oluyor. Öğrencilerin artan kira, yemek ve eğitim giderleri nedeniyle artık daha tasarruflu olması lazım. Bunun için yol ücretlerinde de daha uygun seçeneklere bakanlar var. Ulaşımda uygun seçeneklerin başında tren yolculuğu geliyor. Uşak’tan İzmir’e gitmek isteyen tam yolcular, 175 TL’ye trenle daha rahat ve konforlu bir seyahat edebilirler. İzmir'e yaklaşık 4 buçuk ve Konya'ya da 6 saat süren yolculuk, otobüse göre daha uygun.
Uşak’tan İzmir’e 175 TL olan bilet, otobüse göre yüzde 30 indirimli. Tam yolcu gece saat 2:00 seferini tercih ederse 145 TL ödüyor ve otobüs biletine göre yüzde 42 daha uyguna İzmir’e gidiyor. Sabah saatlerinde İzmir Basmane’de olmak veya Uşak Tren Garı’na gelmek mümkün.
Öğrencide ise Uşak’tan İzmir’e gidiş yüzde 64 daha ucuz ve bilet fiyatı normal saatlerde 90 TL. Gece saat 2’de ise 85 TL’ye bir öğrenci, İzmir’e gidebiliyor. 85 TL’ye öğrenci bileti otobüse göre yüzde 66 daha ucuz.
22222-2
UŞAK-KONYA ve KONYA-UŞAK BİLET FİYATI YÜZDE 70’E KADAR UCUZA GELİYOR
Konya’da bulunan Selçuk Üniversitesi ve diğer eğitim kurumlarında da Uşak’tan sayıda öğrenci eğitim görüyor. Tam yolcu 235 TL’den bilet aldığında Konya’ya otobüse göre yüzde 42 daha uyguna gidiyor. 400 TL olan Konya ve Uşak otobüs biletine göre, gece saat 2:00 seferine çıkarsanız da yüzde 50 indirimli gitme imkanınız var. Öğrenci ise 400 TL’ye gideceğine 120 TL’ye Konya’ya gidebiliyor ve yüzde 70 parası cebinde kalıyor.
UŞAK’TAN GÜNDE 3 KEZ SEFER VAR
Uşak Tren Garı’ndan Uşak-İzmir ve Uşak-Konya’ya günde kez sefer düzenleniyor. Buna göre sefer saatleri şöyle:
06:20 – 16:30 – 02:00
TREN2
İZMİR-UŞAK ARASI GİDİLECEK ARA DURAKLAR
Uşak ve İzmir arasında, kentteki vatandaşların akrabalık bağlarının yoğun olduğu ilçe, köy ve beldelere de seferler var. Uşak’tan İzmir’e gidiş ve gelişlerde şu ilçeler ve bağlı bulunan istasyon köylerinde duruluyor:
-UŞAK İSTASYON- Ovaköy, İnay, Ahmetler.
- EŞME- Armutlu, Güneyköy, Türkmentepe, İsmailbey, Konaklar, Caberkamara, Gümüşçayı, Killik.
- ALAŞEHİR - Akkeçili, Piyadeler, Yeniköy (Örnekköy), Kavaklıdere, Köseali, Yeşilkavak, Kabazlı, Gümüşçayı.
- SALİHLİ-Sart, Yaşarlı, Ahmetli, Urganlı.
-TURGUTLU- Çobanisa.
-MANİSA- Hozorköy, Muradiye, Ayvacık, Emiralem.
-MENEMEN
-ÇİĞLİ
-BASMANE

İŞTE TÜM BİLET FİYATLARININ GÜNCEL HALİ:

BİLET1

Uşak'ta konut fiyatları enflasyona eziliyor Uşak'ta konut fiyatları enflasyona eziliyor

UŞAK İZMİR ARASI ARA TREN İSTASYONLARI VE TREN BİLETİ FİYATLARI

fiyat