Vatandaşı artık randevuyla kabul edeceğini belirten ve iş talebinde bulunulmaması mesajı veren Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, Türkiye genelinde zincir marketlerden biri olan Metro’nun yöneticilerini ağırladı.

Geçtiğimiz meclis toplantısında BİM, A-101 ve ŞOK gibi zincir marketlerin yerel esnafa zarar verdiği gerekçesiyle, bu marketlerin açılışı sert kriterler getireceğini belirten Özkan Yalım’ın Metro’nun yöneticilerini ağırlaması dikkat çekti.

Uşak Belediyesi’nin sosyal iletişim ağında, ziyaretle ilgili şu mesajlar verildi:

“Belediye Başkanımız Sayın Özkan Yalım, Metro Grossmarket Türkiye Denizli Bölge İşletme Müdürü Sayın Yücel Konukman, Denizli Bölge Saha Satış Müdürü Sayın Onur Alkılıç ve Uşak Bölge Satış Yöneticisi Sayın Ali Atik'i makamında ağırladı. Başkanımız nazik ziyaretleri için misafirlerimize teşekkürlerini iletti.”

Uşak Belediyesi'nin bünyesindeki Çayzade ve diğer tesisleri, yeni bir şirkete geçiriyorlar Uşak Belediyesi'nin bünyesindeki Çayzade ve diğer tesisleri, yeni bir şirkete geçiriyorlar

ZİNCİR MARKETLERLE MÜCADELE EDECEĞİNİ BELİRTEN BAŞKAN’IN BU ŞEKİLDE AĞIRLAMA YAPMASI DİKKAT ÇEKTİ

Önceki meclis toplantısında zincir marketlere yönelik bir karar alınmıştı. Karar alındığı sırada, konunun hukuki olarak daha derli toplu gelmesini isteyen diğer meclis üyelerinin talebi, sayısal azınlık nedeniyle kabul edilmedi. Bu toplantıda, yerel esnafı koruyacağını bildiren Belediye Başkanı Özkan Yalım, kararın bir an önce çıkması gerektiğini ve esnafın mağduriyetinin önüne geçilmesi için bunun elzem olduğunu aktarmıştı. Bu kararın üzerinden çok kısa bir süre geçmesinin üzerinden Metro gibi Türkiye’nin büyük bir zincir market grubunun Uşak Belediyesi’ni ziyaret etmesi dikkatlerden kaçmadı.

Editör: Ali ARASLI