İYİ Parti’nin Uşak’ta 3’üncü sıradan milletvekili adayı olan ve matematiksel olarak seçilmeme ihtimaline rağmen partisine küsmeyen Tolga Pirinçci de, sosyal iletişim ağı facebook üzerinden CHP'li bir adaya gönderme yaptı. Pirinçci, 14 Mayıs saat 4:39’da “Değerli Uşaklı hemşehrim oyun boşa gitmesin. Bir oy Kemal Kılıçdaroğlu’na bir oy CHP’ye” SMS’ni atanlara isim vermeden yüklendi. Pirinçci, bugün kıl payı kaçan milletvekilliği için şu paylaşımı yaptı: “Kadrolu 2. Sıra Vekil adayı mutlu mudur? Gece yarısı attığı mesajlar kime yaramıştır?” ifadesini kullandı.

İYİ PARTİ’NİN KAYBETMESİ AK PARTİ’YE YARADI

Öte yandan İYİ Parti, Uşak’ta 1-1-1 olarak görülen seçimde kazananlardan biri olacaktı. Yurtiçinde seçimi çok az bir farkla alan İYİ Partili Muhammet Gür, yurtdışından gelen oylar nedeniyle şu an için kaybetmiş görünüyor. İYİ Parti’nin alamadığı 1 milletvekilliğini AK Parti aldı.

İhraç talebi üzerine savunma: Uşak Belediyesi’nde  İYİ Parti ve AKP'liler el üstünde tutuluyor! İhraç talebi üzerine savunma: Uşak Belediyesi’nde  İYİ Parti ve AKP'liler el üstünde tutuluyor!

Öte yandan bu mesaja CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım'ın kardeşi Mustafa Yalım da bir yorum yazdı. Mustafa Yalım, şu paylaşımı yaptı:

"Ona kalırsa 2019 daki belediye secimindeki13.000 oyun sebebi de, kendisinin hep 2 olmasıymış. Ben demedim kendisi dedi. Ayrica burada o listenin 2 cikaramayacağını minik çocuklar biliordu. En çok da 1'deki biliyordu. Yine de 64 sözü verdi ve 29'da kaldi. Amaç her yeri baltalamak. Tek nokta da mutlu etmedi onu".

Editör: TE Bilişim