MİT Başkanı Hakan Fidan'ın Dışişleri Bakanlığı görevine getirilmesinin ardından, yerine geçecek ismin Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın olduğu netlik kazandı. MİT Başkanlığı görevini yarın Hakan Fidan'dan devralacak olan İbrahim Kalın'ın görevine başlayacağı ifade edildi. 

İBRAHİM KALIN KİMDİR?

ibrahim kalın

Ulubey Belediye Başkanı, yararlandığı projenin reklamını yapmış! Ulubey Belediye Başkanı, yararlandığı projenin reklamını yapmış!

Prof. Dr. İbrahim Kalın, Başbakan Başdanışmanı ve Müsteşar Yardımcısı olarak görevlerinde bulunmuştur. Siyasi, Ekonomik ve Toplumsal Araştırma Vakfı (SETA)’nın 2005 ila 2009 tarihleri arasında kurucu başkanlığını yapmıştır. Akademik çalışmaları İslam düşünce geleneği ve çağdaş dünyayla ilişkisi üzerine yoğunlaşmıştır. Prof. Dr. Kalın büyük ölçüde İslam felsefesi, İslam-Batı ilişkileri ve Türk dış politikasına ilişkin yayımlar gerçekleştirmiştir.

Cumhurbaşkanlığı Sözcülüğü görevine ilaveten, Prof. Dr. İbrahim Kalın aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Başkan Vekilidir. Halen İbn Haldun Üniversitesi’nde ders vermekte olup Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Konsey Üyesidir.

Editör: Ali ARASLI