Kaba inşaatı büyük oranda tamamlanan Uşşak Aşevi’nin yeni hizmet binasının 2024’ten itibaren hizmet vereceği öngörülüyor. Uşşak Aşevi Yaptırma Derneği Başkanı ve Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Kahraman, inşaatın kabasının tamamlanmak üzere olduğunu ve diğer bölümleri de en kısa sürede tamamlayarak binayı yılbaşında hizmete açacaklarını söyledi.

Uşak'ta sert rüzgarlar bekleniyor! Bu dönemde daha fazla dikkatli olun Uşak'ta sert rüzgarlar bekleniyor! Bu dönemde daha fazla dikkatli olun

asevi2

 Uşşak Aşevi’nin Uşak Belediye İşhanı’nda kullandığı binanın ekonomik ömrünü tamamladığını belirten Hikmet Kahraman, söz konusu binanın yerine Dokuzsele Çayı’nın kenarındaki bin 200 metrekarelik alana toplam 4 bin 500 metrekarelik bir aşevi binası inşa ettiklerini belirtti. İnşaatın hayırsever desteği ile devam ettiğini ve belediye olarak koordinasyon görevi üstlendiklerini belirten Hikmet Kahraman, söz konusu binanın olası bir deprem ve diğer afetler durumunda günlük yaklaşık olarak 20 bin kişiye destek vereceğini belirtti.

asevi1

KABA İNŞAAT BÜYÜK ORANDA BİTTİ

İnşaatın kabasının büyük oranda tamamlandığını belirten Kahraman, “Kaba inşaat çok az kaldı ve bitiyor. Elektrik ve diğer tesisatları çekiyoruz ve yalıtım çalışmaları yapılıyor. Yılbaşı itibariyle buradaki inşaat tamamlanacak ve bu hedefimizi gerçekleştirmek için çalışmalarımız sürüyor. Uşşak Aşevi kentin hayırseverlerinin destekleriyle yapılıyor. Aşevi itibari olan ve herkes tarafından destek gören bir kurum. Bitirmek için daha çok desteğe ihtiyacımız var. Hayırseverlerimizin desteklerini kesmemesini bekliyoruz” dedi.

asev2

KURBAN KESİM ALANI OLACAK

Binada aynı anda 20 kurban kesimi yapılacak bir bölümün olacağını dile getiren Kahraman, “Burada kurban kesim merkezi olacak, büyük mutfak, soğuk hava ve erzak deposu yer alacak. İdari kısım ve teknik bölümlerin bulunduğu odalar yer alacak. Aynı zamanda burada otel konseptinde konaklama alanlarımız olacak. Büyük bir yemekhane salonumuz olacak ve kentin ihtiyaç sahibi insanların aradığı her şeyin olacağı bir mekan oluşuyor. Bin 200 metrekare ve toplam 4 bin metrekarelik bir alana kurulacak” ifadesini kullandı.

hikmet kahraman

Editör: Ali ARASLI