Yerel seçimler, Uşak’ta erken start aldı ve kentteki açık hava reklamlarına ilk ilanı veren aday ortaya çıktı. Mart 2024 seçimlerinin startını Elmalıdere Mahallesi Muhtar adayı Hüseyin Kazak verdi. Uşak Belediyesi’nin işlettiği açık hava ilan sahasına bir kurban bayramı mesajı veren Hüseyin Kazak’ın ilanı uzaktan bakıldığında Belediye Başkan adaylarını çağrıştırırken, kurban bayramının ardından yeni adayların da ortaya çıkacağının sinyalini verdi.

aday2

Muhtar adaylarının yanı sıra belediye başkanı, belediye ve il genel meclisi üyeliklerine aday olacakların da kurban bayramından sonra çalışmalarına başlamaları öngörülüyor.

aday1

SİYASET KURBAN BAYRAMINDAN SONRA ISINACAK

Yaz aylarıyla birlikte ısınan hava, önümüzdeki dönemdeki yerel seçimler nedeniyle siyasete de tezahür edecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir süre önce partisinin üst düzey yöneticileri, il ve ilçe teşkilatı temsilcilerine Kurban Bayramı’ndan sonra yerel seçimin startını verilmesi talimatı verdi. Siyasetteki bir diğer beklenti de AK Parti nezdinde temayül yoklamalarının sonbaharda tamamlanması ve adayların belirlenerek seçim sürecine geçilmesi.

Özkan Yalım'dan zam açıklaması: Yaptım ama bir sorun bakalım niye yaptım! Özkan Yalım'dan zam açıklaması: Yaptım ama bir sorun bakalım niye yaptım!

UŞAK’TA BİR BEKLENTİ İTTİFAK OLUP OLMAYACAĞI

Uşak ve Türkiye’nin bir çok kentindeki bir diğer beklenti de İYİ Parti ve CHP’nin ittifak yapıp yapmayacağı. Bu konuda geçtiğimiz günlerde Meral Akşener’in çıkışına rağmen, CHP’nin kapıyı henüz kapatmadığı ve yerel seçim için ittifak ihtimalinin de gündemde tutulduğu, CHP’ye yakın gazete ve televizyon kanallarında dile getirildi.

Muhtar adaylarının belli olmasıyla başlayan süreç, ilerleyen günlerde bir çok yeni ve beklenmeyen gelişmeleri de beraberinde getirecek gibi görünüyor.

Editör: Ali ARASLI