Avrasya Yatırım’dan Ekonomist Evren Devrim Zelyut, maaşlara en az yüzde 50 zam geleceğini söyledi. Tüm kesimlere yüzde 50 zammın yerel seçimlerden önce verileceğini ve seçimlerden sonra çok daha sıkıntılı günlerin yaşanacağını belirten Evren Devrim Zelyut, 2024’ün herkes için zor geçeceğini kaydetti.

Zelyut, “Kamu bütçesinde yılı 1 trilyona yakın bir zamla bitireceğiz. Dedim ki Ana Muhalefet Partisi Lideri ve ekibi seçimlerde yenildiği için topluma karşı sorumlu. Güçlü muhaleefet olmadığı için hükümet topluma yükleniyor ve zamları gösteriyor. Oysa genç ve dinamik bir muhalefet partisi ve lideri, hükümeti sadece gelirleri artırmak için zam yaptırmak yerine, onları giderleri kısma noktasında da zorlarlar. Yahu bir giderler var, makam odaları var, bu makam araçlarına bir çözüm bulun. Bunları kim diyecek, bu kanalda benim dememle olmaz bu işler. Lakin hükümet giderleri kısmak ve lüksü bırakmak yerine, Allah ne verdiyse zamlarla para topluyor” dedi.

Yerel seçimlerin yüzü suyu hürmetine yıl sonu geldiğinde hükümetin tüm kesimlere okkalı bir maaş artışı yapacağını öne süren Zelyut, “Bir anda kış gününde bahar havası yaşayacaksınız ve yerel seçimlerin ön ödemesi olacak bu. Türkiye’de 10 milyondan fazla Arap ve Afgan’ın gıda ve diğer giderleri var. Zamlar arka arkaya yapılıyor ve firmalar düşük faizli krediyle fonlanıyor ve artan dolar da KKM denen ürünün faizliyle tutulmaya çalışılıyor. KKM faizi halktan alınıyor” diye konuştu.
 

VİDEOYU İZLEYİN..

Deri ve tekstil sektörü son 12 ayda ancak 2 defa eşiği aştı Deri ve tekstil sektörü son 12 ayda ancak 2 defa eşiği aştı

Editör: Ali ARASLI