Meteoroloji Uzmanı Bünyamin Sürmeli, yağmur ve kar tahminlerini anlattı. Youtube kanalı üzerinde bir yayın yapan Sürmeli, burada vatandaşa doğru bilgiler verdi.

Kar yağışının önümüzdeki 2 haftalık dönemde 2 dalgalanmayla ilgili olduğunu dile getiren Sürmeli, şu bilgileri verdi:

-Bir la nina kışı masalı var. Koca koca haber sitelerinde la nina kışını göreceksiniz. Bu yanlış değil, yalan bilgi. Bunun yanlışlıkla olması için modeli yanlış okumak lazım. Bunun için ya Meteoroloji ya da dünya kaynaklarına bakın.

-Dış kaynaklardan bu bilgiyi aldıysan, dünyada böyle bir bilgi yok. Nisan, Mayıs ve Haziran’a kadar el ninodan eser yok. Nereden uydurdunuz bunu.

-Bu kış soğuk da geçebilir ama bunun çıkarımı buradan yapılmıyor. Böyle bir bilgi yok. La nina kışı ihtimali şu anda sıfır.

Uşak'ta ve çevresinde yağmurlu bir hava olacak Uşak'ta ve çevresinde yağmurlu bir hava olacak

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA KARTALKAYA’DA KAR VAR

Meteoroloji Uzmanı Bünyamin Sürmeli, Kartalkaya’ya ayın 15’nde kar görüntüsü olduğunu dile getirdi. Sürmeli, kar yağışı miktarını açıkladı.

Sürmeli, yaptığı tahminlerde Cumartesi’den Pazar’a geçişte sağanak yağışlar olacağını aktardı. Sürmeli, İstanbul, Antalya, Bodrum, Aydın ve bazı iller için tahminlerini verdi. Sürmeli’nin tahminlerini izlemek için linki tıklayın…

UŞAK’TA HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Uşak’ta hava durumu hakkında Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine de baktık. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verileri, Uşak için 10 Kasım Cuma günü için yağış göstermiyor. 10 Kasım 2023 Cuma günü, parçalı bulutlu bir hava var. 9 Kasım Perşembe günü akşam saatlerinde soğuk havanın hissedildiği Uşak’ta, Pazar, Pazartesi ve Salı sağanak yağış bekleniyor. Uşak’taki ve ülke genelindeki hava olaylarının anlık gelişmelere göre de değişebileceği ifade edildi.

3 KENTE SARI KODLU UYARI

Öte yandan 3 şehir için sarı kodlu uyarı yapıldı. Rize, Giresun ve Trabzon’da sağanak yağış bekleniyor. Sarı kodlu uyarıya göre vatandaşların dikkatli olması gerektiği ifade ediliyor.

UŞAK PORT HABER//

Editör: Ali ARASLI