Garanti BBVA'nın ilk defa başvuracaklara verdiği 0 faizli kredinin bir benzerini de AKBANK hayata geçirdi. Takstili avans olarak duyurulan ve fazi oranı belli taksitlerde 0 olarak bildirilen nakit avansın kullanımıyla ilgili detaylar da belli oldu. 

1 ve 30 Eylül arasında başvuru süreci başlayan ve 25 Ekim 2023'e kadar başvuruların onaylanması gereken kampanyadan ilk defa AKBANKLI olacaklar ve Akses kartı ilk kez kullanacaklar yararlanacak. Konuyla ilgili kurumun internet sitesinden şu bilgi verildi: 

Marmarabirlik 5'lik teneke soğuk sıkım zeytinyağı ise daha uygun fiyata geliyor Marmarabirlik 5'lik teneke soğuk sıkım zeytinyağı ise daha uygun fiyata geliyor

"Kampanya tarihleri arasında, Yeni Akbanklı olanların; ilk kez asıl Axess veya Wings karta başvurmaları ve 25.10.2023 tarihine kadar başvurularının onaylanması gerekmektedir."

SIFIR FAİZLİ TAKSİTLİ AVANSIN ŞARTLARI NEDİR?

Bankanın verdiği sıfır faizli takstli avansın şartları da belirlendi. Buna göre 2 ila 6 ay vadeli olan işlemlerde 0 faiz devreye girecek. Banka bu konuda şu maddeyi kullandı: "Kampanya kapsamındaki katılımcıların, SMS’te belirtilen tarihe kadar yapacakları 15.000 TL’ye kadar ve 2-6 ay vadedeki Taksitli Avans işlemlerinde indirimli %0 aylık akdi faiz oranı geçerli olacaktır".

Eğer belirlenen rakam yani avans miktarı, 6 aylık vadenin üzerinde olursa, vade aralığı dışındaki tüm Taksitli Avans taleplerinde %3,57 (KKDF ve BSMV hariç) faiz oranı geçerli olacak. Bu noktada tüketicilerin vadeyi iyi ayarlamasında yarar görülüyor. 

KAMPANYADAN KİMLER YARARLANAMAZ

Banka kampanyadan yararlanamayacakları da net bir şekilde açıkladı. Buna göre 01 Eylül 2023 tarihinden önce açık Axess, Wings veya Free kartı olan müşteriler kampanyadan faydalanamıyorlar. 

DİKKAT, TAKSİTLERİ GÜNÜNDE ÖDEYİN

Öte yandan kurum, taksitlerin gününde ödenmemesi durumunda olacakları da aktardı. Ekstrenin asgari borcunun son ödeme tarihine kadar hiç ödenmemesi veya kısmi olarak ödenmesi durumunda; hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arasında ödenmemiş anapara üzerinden akdi faiz ve diğer yasal faizlerin alınacağı bildirildi. 

Taksitli nakit avanstan yararlanmak isteyenler Akbank'ın mobil uygulamasını indirsinler veya internet sitesinden detaylı bilgi alsınlar... 

Editör: Ali ARASLI