Uşak'tan İstanbul, Ankara ve İzmir'e otobüs bilet fiyatları ne kadar oldu? Uşak'tan İstanbul, Ankara ve İzmir'e otobüs bilet fiyatları ne kadar oldu?

AK Parti Hükümeti, yerel seçimlere kısa bir süre kala, yeni bir konut kredi kampanyası için çalışma başlattı. Son dönemlerde tüketicilerin en çok yakındıkları konuların başında gelen konut edinme sorununa karşı, bir çalışma başlatıldığına dair haber, hükümete yakın olan Sabah Gazetesi'nde yer aldı. Sabah Gazetesi'nin haberine göre yeni bir konut kredi kampanyası gündeme alındı ve kamu bankaları bazında 180 ay vadeli konut kredisi verilmesi için çalışma yapıldığı öne sürüldü. 

Söz konusu habere göre; Merkez Bankası ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) yeni konut kredisi hakkında kampanya yürüttüğü belirtildi. Buna göre, ilk kez konut alacaklara devlet desteği verileceği aktarıldı. 

İlk kez ev sahibi olacakları teşvik edici mekanizmalar üzerinde durulacağı söylenirken kamu bankaları nezdinde 180 ay vade ve yüzde 1,20 faiz seviyelerinde yapılacak bir düzenleme üzerinde durulduğu kaydedildi.

Sıfır ve ikinci el konutlar için de geçerli olması beklenen kampanyada ayrıntıların ilerleyen günlerde belli olması bekleniyor.

Editör: Ali ARASLI