Kadınların çalışma hayatında her geçen yıl daha faal hale geldiğini ve bunun memnuniyet verici olduğunu belirten Özdemir, bu anlamlı gün nedeniyle, 6 Şubat depreminde mağdur olan ve Filistin’de çocuklarıyla yaşam mücadelesi veren kadınların durumuna da dikkat çekti.

Uşak'taki eski Başkan: Borç bu kadar değil, baksınlar yanlış varsa kendimi hapse attırırım Uşak'taki eski Başkan: Borç bu kadar değil, baksınlar yanlış varsa kendimi hapse attırırım

Özdemir, bu mağduriyetlerin giderilmesi ve dünya kamuoyunun bu konulara dikkat çekmesi için 8 Mart’ın önemli bir tarih olduğunu kaydetti.

Adil Özdemir, sendikasının kadın çalışanlara yönelik yaptığı çalışmalara değindi. Ev işçileri konusunda yapılan çalışmalar kapsamında, ülke genelinde 15 binin üzerinde üyelik gerçekleştirildiğini belirten Özdemir, şöyle söyledi:

“Bir yıla yakın bir zamandır ev işçileri konusunda 15 binin üzerinde üyelik gerçekleştirdik. Genel Başkanımız Sayın Mahmut Arslan’ın dediği gibi 50 bin hedefimiz için yıl sonuna kadar canla başla çalışmayı sürdüreceğiz. Bu çalışmalarımızı artıracağız ve sendikal mücadelemizi de hep birlikte daha güçlü kılacağız. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, HAK İŞ ve HİZMET İŞ’in kadınlara yönelik yapacağı çalışmaların sürmesi için farkındalık oluşturma zamanıdır. Uşak ve diğer illerde çalışan, sendikamıza ister üye olsun ister üye olmasın tüm kadınlarımızın özlük hakları için mücadelemiz sürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm kadınların 8 Mart Emekçi Kadınlar Gününü kutluyorum."

Editör: Ali ARASLI