Banaz Devlet Hastanesi'nde şeker ölçümü için pil dahi yok! Banaz Devlet Hastanesi'nde şeker ölçümü için pil dahi yok!
HAK-İŞ Uşak İl Başkanı ve HİZMET İŞ Sendikası Uşak Şube Başkanı Adil Özdemir, Çanakkale Deniz Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Günü için bir açıklama yaptı.
Çanakkale Deniz Zaferi’nin üzerinden 109 yıl geçtiğini belirten Adil Özdemir, Çanakkale’de ve ülkemiz toprakları için tüm cephe ve savaşlarda şehit düşenleri saygı ve rahmetle andı.
Adil Özdemir, şu açıklamayı yaptı:
“Çanakkale Savaşları’nın ve elde edilen muhteşem zaferin tarihimizde çok özel bir yeri ve önemi vardır. Çanakkale, ülkemiz düşman tehlikesiyle karşı karşıya kaldığında aziz milletimizin nasıl kararlı ve onurlu bir duruş sergilediğini gösterdiği yerdir. Çanakkale, bir milletin sıradan hatırlayışı değil, tarihi varoluşumuzu ebedi kılan bir duruştur.
Çanakkale, tarihte emsali görülmemiş bir kahramanlık destanıdır. Çanakkale, dayanışmanın, kardeşliğin, milli birlik ve beraberliğin adıdır. Çanakkale, vatanı ve bağımsızlığı için düşmana karşı tek vücut olan kahraman milletimizin destan yazdığı yerdir. Çanakkale düşmanın umutlarının kırıldığı, milletimizin umutlarının yeşerdiği yerdir. Çanakkale’yi geçilmez kılan ecdadımızın kararlılığı, fedakâr ve cefakâr milletimizin vatanı için yapabileceklerinin göstergesidir. Çanakkale, milletimizin iman ve azminin, metanet ve gücünün açık bir göstergesi, bağımsız yaşama kararlılığının sembolüdür. Gücünü ecdadından alan aziz milletimiz, dün olduğu gibi bugün de içerde ve dışarda vatanına kasteden hainlerin karşısında “Çanakkale Ruhuyla” dimdik durmaktadır.”
Adi̇l Özdemi̇r2

TIPKI ÇANAKKALE GİBİ GAZZE DE KAZANACAK

“1915’te Çanakkale’de muhteşem bir destan yazılmıştı. O kahramanlık destanında sadece Anadolu’dan değil, İslam coğrafyasından yürekleri iman dolu birçok Müslüman katılmıştı” diyen Adil Özdemir, şöyle devam etti:
“İşte ‘Çanakkale Geçilmez’ diyerek yedi düvele meydan okuyan o yiğitlerin arasında Filistinli kardeşlerimiz de vardı. Kudüs ve Gazze’den yola çıkan 300 kahraman bizlerle birlikte Çanakkale cephesine koştular. Burada emperyalizme, yedi düvele karşı kahramanca çarpıştılar ve Çanakkale Destanını yazdılar. 53 Filistinli kardeşimiz Çanakkale’de şehit düştü ve bugün Çanakkale’de Gazze Şehitliği bulunmakta. Çanakkale ruhu işte bu topraklarda oluştu. Gazze Sadece Filistin’in Değil, Tüm Müslümanların Çanakkalesi’dir. Filistinliler, Gazelliler kadın, çocuk, genç, yaşlı bir millet olarak bağımsızlık, özgürlük ve kurtuluş savaşı veriyor. Biz nasıl ki bir millet olarak bundan 109 yıl önce kurtuluş savaşını kazandık, Gazze de kazanacak.  Çanakkale Deniz Zaferinin 109. Yıldönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatanı, bayrağı ve hürriyeti için şehit düşen Mehmetçiklerimizi ve vatandaşlarımızı minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun.”
Editör: Ali ARASLI