HAK İŞ Uşak İl Başkanı ve HİZMET İŞ Sendikası Uşak Şube Başkanı Adil Özdemir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104’üncü yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlandı.

23 Nisan 1920’nin millet iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve halkın egemenliğini ilân ettiği tarih olduğunu belirten Adil Özdemir, Ulu Önder Atatürk’ün bu güzel günü çocuklara armağan ettiğini hatırlattı.

Uşak’ta 18 ve 19 Mayıs 2024 günü hava nasıl olacak? Uşak’ta 18 ve 19 Mayıs 2024 günü hava nasıl olacak?

Adil Özdemir, şu mesajı verdi:

“Milletimizin bir arada ve bütünlük içinde verdiği var olma mücadelesi, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 104 yıl önce simgeleşerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşu ile taçlanmıştır. Kurtuluş savaşını yöneten ve milli mücadeleyi kazanan, her ırktan, her dilden ve her inançtan toplumun bütün kesimleri, Türkiye adı altında birleşerek büyük Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır. 104 yıl önce açılan ve ulemadan, mutasavvıflardan, askerlerden, bürokratlardan, iş adamlarından ve değişik sanat, tarih, edebiyat ve bilim adamlarından oluşan ilk Meclisin ön önemli özelliği “vatanperverlik” ortak paydasına dayalı, birlik ve beraberlik ruhuydu. Gazi Meclis, bu ruhla Milli Mücadeleyi yürütmüş ve başarıyla sonuçlandırmıştır. Bir taraftan milli mücadele yürütülürken diğer yandan yeni Cumhuriyetin kurumları ihdas edilmiş, olağanüstü koşullarda sosyal ve ekonomik kalkınma gibi hedeflere doğru emin adımlarla yürünmüştür.”

Ülkemize, insanımıza ve ülkemizin geleceği olan çocuk ve gençlere güvendiklerini ifade eden Adil Özdemir, şöyle söyledi;

“Ülkemizin daha da güçlenerek geleceğe emin adımlarla yürümesi için bugün de o günkü ruha, birikim, ufuk ve gayeye ihtiyaç vardır. Ekonomi ve çalışma hayatı başta olmak üzere milletimizin talep ve beklentileri dikkate alınarak politikalar hayata geçirilmelidir. 23 Nisan’ın ‘Çocuk Bayramı’ olarak kutlanması, ulusal egemenlik bilincinin çocuklarımıza küçük yaşta kazandırılması açısından büyük önem taşımaktadır. Çocuklarımızı ulusal egemenlik, demokrasi ve bağımsızlık bilincine sahip çıkacak şekilde yetiştirmek en temel vatandaşlık görevimizdir. Tüm milletimizin ve yarınlarımız olan ülkemizin ve bütün dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimizle kutlar, birinci Meclis’in kuruluşuna destek veren, Gazi Meclis’te görev alan kurucuları ve başta ilk Başkan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurucu Meclis üyelerini minnet ve şükranlarımızla anıyor, rabbimizden rahmet diliyoruz "

Editör: Ali ARASLI