Uşak'taki Selçuklu Yıldızı'na Atatürk'ün görüntüsünü monte ettiler Uşak'taki Selçuklu Yıldızı'na Atatürk'ün görüntüsünü monte ettiler
HAK İŞ Uşak İl Başkanı ve HİZMET İŞ Sendikası Uşak Şube Başkanı Adil Özdemir, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:
“19 Mayıs, milletimizin birlik ve beraberlik ruhuyla işgal kuvvetlerinin yurdumuzdan atılmasının ilk adımı olması ve Anadolu’da ve Misak-ı Milli coğrafyamızda bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin başlangıç tarihi olması açısından büyük bir öneme sahiptir.  19 Mayıs 1919’da yeniden hayat bulan millet iradesini, milli mücadelenin ilk işaret fişeği olarak görüyoruz.  19 Mayıs tarihinin Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması, ülkemizin gençlerini geleceğimizin güvencesi, yarınlarımızın umudu olarak gördüğümüzün en önemli göstergesidir. Genç ve potansiyeli yüksek bir nüfusa sahip olmak ülkemiz için çok önemli bir avantajdır. Bu avantajı ülkemiz açısından olumlu yönde kullanabilmek için bilinçli, ülkesine ve değerlerine sıkı sıkıya bağlı, alanında mesleki yeterliliğe sahip, eğitimin önemine inanan, yeniliklere açık genç nüfusun yetişmesi gereklidir. Ülkemiz, daha modern ve daha çağdaş bir ülke olma hedeflerine ancak değerlerinden kopmadan, hedefleri olan, güçlü, özgür ve özgüveni yüksek gençlerle ulaşacaktır.”

GENÇ NÜFUSA SAHİP OLMAMIZ BÜYÜK BİR AVANTAJ

“Dünyadaki diğer ülkelerle kıyaslandığında genç nüfus, ülkemiz için çok büyük bir avantajdır” diyen Özdemir, şöyle devam etti:
“Gelişmiş, kendine güvenen, vizyon sahibi, eğitimli gençlik, Türkiye’yi ileriye taşıyacak ve başarılara imza atmasında aktif rol alacaktır. Bu adımlar atılırken oluşturulacak yeni modellerde, gençlerin de içerisinde yer alacağı formüller geliştirilmelidir. Gençlerin enerjisine, atılganlığına, analiz yeteneğine güvenilmeli ve buna uygun platformlar oluşturulmalıdır. Bunu sağlamanın en güzel yolunun gençlerimize birtakım sorumluluklar vererek onları karar alma mekanizmalarına dahil etmek olduğuna inanıyoruz.”

GENÇLER SENDİKALARDA DAHA FAZLA YER ALSIN 

Özdemir, şöyle dedi: “Gençlerin sendikal harekette daha fazla yer alması ve sendikal kültür ile tanışmasının sendikalarımızın geleceği açısından çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Yeniliğe ve gelişime açık genç sendikacılar ile sendikal örgütlenmenin de artacağına inanıyoruz.  Gençlerimizi sendikal hareketin geleceği olarak görüyoruz. Gençlerin örgütlülüğünün arttırılmasının ve sendikal kültür ile tanıştırılmalarının önemli olduğunu vurguluyoruz. Gençlere yönelik politika önerilerinin gençlerle birlikte tartışılmasını, bu anlamda gençlerin görüş ve önerilerinin alınmasını öncelikli olarak görüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını tebrik ediyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, milli mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyoruz.”
Editör: Ali ARASLI