Uşak CHP’den ‘eleştirdiği’ gerekçesiyle, Özkan Yalım tarafından ihracı talep edilen Kudret Yörük’ün savunmasında dikkat çeken bir detay yer aldı. Kudret Yörük’ün savunmasında, İl Genel Meclisi Başkanı Kadir Uslu’nun seçimi sırasında Özkan Yalım’ın ‘Yangından mal mı kaçırıyorsunuz’ sözleriyle örgütün tutumunu yok saydığını öne sürdü.

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde göreve gelen CHP’li Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’ı eleştirdiği için ihracı talep edilen Kudret Yörük’ün savunmasında önemli bir detay yer aldı.

Yörük’ün savunmasında, CHP’li İl Genel Meclisi Başkanı Kadir Uslu’nun seçilmesi sırasında, Özkan Yalım’ın örgütün kararına tepki gösterdiğini öne sürdü. Yörük’ün savunmasında şu husus dikkat çekti:

“Parti içindeki İl Genel Meclisi Başkanlık seçimlerini benden habersiz nasıl yaparsınız, yangından mal mı kaçırıyorsunuz gibi sözlerle örgütün yaptığı seçim yok sayılmak istenmiştir. Eğer buna tepki göstermek suçsa evet ben suçluyum.”

Yörük, İl Genel Meclisi’nde KÖYDES seçimleri için de şu iddiaya yer verdi: “İl Genel Meclisi seçimlerinde AKEPE adayının ismini söyleyerek bu arkadaş da iyidir diyerek oy isteyen kişiyi ifşa edip yazmak suç ise evet bu suçu da ben işledim”.

BAZI PARTİLİLER YÖRÜK’ÜN İHRAÇ TALEBİNİ YALAN OLARAK GÖRÜYOR

Öte yandan sosyal medyada bazı gerçek kişi olmayan ve güdümlü hareket eden hesaplar, Kudret Yörük’ün Özkan Yalım tarafından ihraç edilmesine dair haberlerin yalan olduğunu bildiriyor. Konuyla ilgili Kudret Yörük’ü sosyal medya hesabına bir paylaşım yapan ve seçimden bir hafta önce CHP’den istifa eden Himmet Özdemir, şu ifadeyi kullandı:

Uşak CHP'de Kadın Kolları seçiminde defalarca kavga çıktı! Güç savaşı gerçek savaşa döndü! Uşak CHP'de Kadın Kolları seçiminde defalarca kavga çıktı! Güç savaşı gerçek savaşa döndü!

“Kudret Bey Merhaba, iyi aksamlar. Sizin partiden ihraç edilmeniz için yazılanlar doğru mu? Özkan Yalım’ın ilanına karşı çıktığımız için bu durumun böyle olacağını ben tahmin ettim. Ve seçimden bir hafta önce istifa ettim.1960 yılından beri savunduğum CHP’den iki tane CHP ruhunu taşıdığına şüphe ettiğim kişi vardı. Özgür Özel ve Yalım. İşte 65 yıllık partimden beni bunlar kopardı CHP’den. Bu gidişin sonu hüsran olacak. Altı ok ruhunu savunan son genel başkan Ecevit’ti.”

Kudret Yörük, bu paylaşımı sosyal medyasında onaylayarak hakkındaki ihraç talebinin doğru olduğunu da teyit etmiş oldu.

ALİ ARASLI

Editör: Ali ARASLI