Sokak hayvanlarının yaşamsal ihtiyaçlarını karşılamak üzere uluslararası ödüllü Can Dostlar sosyal sorumluluk projesini yürüten OEDAŞ, 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü dolayısıyla hizmet verdiği beş ildeki İl Müdürlüklerini ziyaret eden vatandaşlara birer paket mama hediye etti.

O E D A Ş Gorsel2

Marmarabirlik 5'lik teneke soğuk sıkım zeytinyağı ise daha uygun fiyata geliyor Marmarabirlik 5'lik teneke soğuk sıkım zeytinyağı ise daha uygun fiyata geliyor

OEDAŞ çalışanları ise bulundukları illerde sokak hayvanları için besleme etkinliği düzenledi. OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın, projenin başladığı 2021 yılından bu yana 10 tonu aşkın mama dağıtımı gerçekleştirdiklerini, yerel yönetim iş birlikleriyle açılan tedavi odalarında ise 3 binden fazla kısırlaştırma operasyonu ve 5 binden fazla hayvanın tedavisinin yapıldığını söyledi. 

O E D A Ş Görsel1

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak’ta elektrik dağıtım hizmeti sağlayan ve ana faaliyet alanının yanı sıra kültür varlıklarının korunmasından iklim kriziyle mücadeleye kadar pek çok alanda sosyal sorumluluk çalışmaları yürüten Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ), 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde can dostları unutmadı. Sokak hayvanlarının yaşamsal ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2021 yılından bu yana Can Dostlar sosyal sorumluluk projesini yürüten şirket, 4 Nisan’da iki ayrı etkinlik düzenledi.

O E D A Ş Görsel

OEDAŞ’ın düzenlediği ilk etkinlik kapsamında beş ildeki il müdürlüklerini ziyaret eden vatandaşlara birer paket mama hediye edilerek, sokak hayvanlarının zorlu yaşam koşullarına yönelik farkındalığın artmasına katkı sağlandı. OEDAŞ çalışanları ise bulundukları illerde düzenledikleri etkinlik ile şehirlerin farklı noktalarında can dostları besledi.

Editör: Ali ARASLI